Pomoc DeadBolt a zdalny dostęp OpenVPN & Qbelt (używać czy wstrzymać się i czekać)

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Od kilku dni głośno o DeadBolt, na moim Qnapie mam postawioną Virtualkę gdzie w Systemie Windows mam bazę danych SQL (Microsoft SQL).
Do tej pory pracując zdalnie miałem skonfigurowane połączenie OpenVPN a na routerze przydzielony port do tej łączności.
Teraz z obawy na zagrożenie wszystkie porty na routerze wyłączyłem również dla OpenVPN.

Co radzicie. Czekamy aż Firma Qnap wypuści łatkę ?
Aha Qnap automatycznie zaktualizował mi się do wersji 5 nie wiem czy to dobrze ?, gdzieś w postach czytałem sugestię aby wracać na wersję 4. ???

Czy można bezpiecznie korzystać z OpenVPN a może zmienić łączność na Qbelt (tylko mało o nim wiem)
Czy połączenie Qbelt będzie bezpieczne skoro na routerze i tak będzie otwarty port jak to było w przypadku OpenVPN ?
 
Aha Qnap automatycznie zaktualizował mi się do wersji 5 nie wiem czy to dobrze ?, gdzieś w postach czytałem sugestię aby wracać na wersję 4. ???
Gdzie te bzdury wyczytałeś?

Weź normalnie skonfiguruj qufirewalla, nie udostępniaj nasa na świat tylko po VPN i śpij spokojnie..
 
Gdzie te bzdury wyczytałeś?
Na tym forum dziś rano ...
poniżej link :p

Jeśli masz aktualny FW to śpij spokojnie.
Jak to sprawdzić ?
Ale Qbelt jest extra.
Jest jakiś prosty i czytelny kurs ustawienia Qbelt ?
I faktycznie jak go uruchomię i na routerze przydzielę dla niego port będzie to bezpieczne ???
Połączono posty:

Słabo czytałeś - najnowsza wersja jest nietykalna.

FAQ - NAS się automatycznie zaktualizował pomimo wyłączonego autoupdate.

Po co gościowi radzi wrócenie do 4.5.4 skoro 5 jest "nietykalne" ??

Dlatego zadałem w moim poście pytanie.

Aktualizacja NAS.png
 
Mam już jakiś czas uruchomiony QuFirewall ustawienia BAZOWE /standardowe, nic nie zmieniałem.
Czy w takim razie działa QuFirewall skoro mogę się połączyć VPN-em (OpenVpn) nie dodając reguły czy wyjątku (w OpenVPN mam nowy niestandardowy port --> i to mnie dziwi że się łącze)
Na routerze puściłem ruch na tym porcie jak zamknę połączenie VPN nie działa
ale tu w QuFirewall nie dodałem tego portu a połączenie nadal działa.