Dlaczego QNAP?

Mystik

Zarejestrowany
Noobie
29 Wrzesień 2009
13
0
16
Witam

Czy w porównaniu np. QNAP TS-239 i S DS-209II ten pierwszy jest na tyle lepszy, że uzasadnia to prawie 1000zł różnicy?
Czy jeżeli rozważymy zastosowanie "domowe" - kilka komputerów, www, mail-e, zewnętrzny dostep do zdjęć - to QNAP się wyróżnia czymś na tle S?
Bo to, że lepiej wygląda i głośniej chodzi, to już wiem. To, że ma więcej pamięci i szybszy procesor, też. Pytanie tylko, czy przekłada się to w znaczący sposób na szybkość transferu i obsługi w w/w zastosowaniu?

pozdrawiam
 
Witam,
Po pierwsze to po co Ci w domu support dla AD ?? skoro tak zaczynamy liczyć - to także generuje dodatki do ceny w postaci licencji dla MS...
TS239PRO jest urządzeniem stosunkowo nowym opartym o procesor Atom a DS-209 chyba dalej leci na Marvellach. QNAP posiada HotSwap S nie, ....
Można w nieskończoność porównywać każdy z parametrów. Dodatkowo porównania w stylu http://apt8h.com/Comparative/S-ds109109209-vs-qnap-ts-119ts239-pro.html - choć są tam błędy w specyfikacji.
Z tego co słyszałem to S ma lepsze wsparcie dla mediów (większa ilość obsługiwanych formatów). Miałem kiedyś S DS207 i po zmianie na QNAP'a jestem zadowolony na korzyść tego drugiego. Na forum QNAP'a pewnie dowiesz się, że to on jest TheBest a na forach S będą chwalić swoje produkty.

Dla mnie bardziej elastyczny jest QNAP (praktycznie kompletny komputer klasy PC) i wolę dopłacić. Dobry przykład - jak znudzi Ci się oryginalny Firmware - na sieci są HowTo zainstalować np Debiana :)
 
jarlath napisał:
Witam,
Po pierwsze to po co Ci w domu support dla AD ?? skoro tak zaczynamy liczyć - to także generuje dodatki do ceny w postaci licencji dla MS...
TS239PRO jest urządzeniem stosunkowo nowym opartym o procesor Atom a DS-209 chyba dalej leci na Marvellach. QNAP posiada HotSwap S nie, ....
AD mi po nic. 239 wybieram dla jego parametrów przesyłowo-obsługowych. Czyli właśnie ze względu na procesor i pamięć.
jarlath napisał:
http://apt8h.com/Comparative/S-ds109109209-vs-qnap-ts-119ts239-pro.html - choć są tam błędy w specyfikacji.
Dzięki, popatrzę.
jarlath napisał:
Miałem kiedyś S DS207 i po zmianie na QNAP'a jestem zadowolony na korzyść tego drugiego. Na forum QNAP'a pewnie dowiesz się, że to on jest TheBest a na forach S będą chwalić swoje produkty.
Właśnie dlatego zadaję to pytanie tutaj, żeby ci Fanatycy zdeptali mnie argumentami. A jak będę miał wszystkie karty w ręce to dokonam wyboru. Nie chce po prostu czegoś przegapić.
Napisz lepiej, dlaczego QNAP bardziej Ci się podoba w tej chwili. Jest szybszy? Łatwiejszy w konfiguracji?
jarlath napisał:
Dla mnie bardziej elastyczny jest QNAP (praktycznie kompletny komputer klasy PC) i wolę dopłacić. Dobry przykład - jak znudzi Ci się oryginalny Firmware - na sieci są HowTo zainstalować np Debiana :)
O widzisz. I to jest np. argument, który akurat do mnie nie trafia. Ale to jest kwestia, kto czego oczekuje :)

pozdrawiam
 
Witam,
Podobanie się to kwestia gustu - chociaż rzeczywiście bardziej podoba mi się QNAP. Łatwość konfiguracji nie jest tym czego poszukuję, ponieważ często jest to obarczone utratą jakiś funkcjonalności (plus dla QNAP za dostęp do plików konfiguracyjnych) - dla przykładu - w pracy routery Cisco ale na "dzień dobry" wywalam SDM. Szykbkość QNAP'a dla mnie jest OK - chociaż przechodziłem z DS207 na TS-509 więc sprawa oczywista. Dla mnie ważny np HotSwap, ESata. Do tego S pracuje do 35 st. C otoczenia i w mojej szafce teleinformatycznej w poprzednim mieszkaniu (4/4piętro - w lecie była tragedia) potrafił odmówić posłuszeństwa dużo wcześniej - możliwe, że to wynik gorszego przepływu powietrza.