Dlaczego QNAP?

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Mystik, 7 Październik 2009.

Ładowanie...
  1. Mystik

Mystik Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    02:53
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam

Czy w porównaniu np. QNAP TS-239 i Synology DS-209II ten pierwszy jest na tyle lepszy, że uzasadnia to prawie 1000zł różnicy?
    Czy jeżeli rozważymy zastosowanie "domowe" - kilka komputerów, www, mail-e, zewnętrzny dostep do zdjęć - to QNAP się wyróżnia czymś na tle Synology?
    Bo to, że lepiej wygląda i głośniej chodzi, to już wiem. To, że ma więcej pamięci i szybszy procesor, też. Pytanie tylko, czy przekłada się to w znaczący sposób na szybkość transferu i obsługi w w/w zastosowaniu?

pozdrawiam

2. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    01:53
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    Po pierwsze to po co Ci w domu support dla AD ?? skoro tak zaczynamy liczyć - to także generuje dodatki do ceny w postaci licencji dla MS...
    TS239PRO jest urządzeniem stosunkowo nowym opartym o procesor Atom a DS-209 chyba dalej leci na Marvellach. QNAP posiada HotSwap Synology nie, ....
    Można w nieskończoność porównywać każdy z parametrów. Dodatkowo porównania w stylu http://apt8h.com/Comparative/synology-ds109109209-vs-qnap-ts-119ts239-pro.html - choć są tam błędy w specyfikacji.
    Z tego co słyszałem to Synology ma lepsze wsparcie dla mediów (większa ilość obsługiwanych formatów). Miałem kiedyś Synology DS207 i po zmianie na QNAP'a jestem zadowolony na korzyść tego drugiego. Na forum QNAP'a pewnie dowiesz się, że to on jest TheBest a na forach Synology będą chwalić swoje produkty.

Dla mnie bardziej elastyczny jest QNAP (praktycznie kompletny komputer klasy PC) i wolę dopłacić. Dobry przykład - jak znudzi Ci się oryginalny Firmware - na sieci są HowTo zainstalować np Debiana :)

3. Mystik

Mystik Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    02:53
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    AD mi po nic. 239 wybieram dla jego parametrów przesyłowo-obsługowych. Czyli właśnie ze względu na procesor i pamięć.
    Dzięki, popatrzę.
    Właśnie dlatego zadaję to pytanie tutaj, żeby ci Fanatycy zdeptali mnie argumentami. A jak będę miał wszystkie karty w ręce to dokonam wyboru. Nie chce po prostu czegoś przegapić.
    Napisz lepiej, dlaczego QNAP bardziej Ci się podoba w tej chwili. Jest szybszy? Łatwiejszy w konfiguracji?
    O widzisz. I to jest np. argument, który akurat do mnie nie trafia. Ale to jest kwestia, kto czego oczekuje :)

pozdrawiam

4. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    01:53
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    Podobanie się to kwestia gustu - chociaż rzeczywiście bardziej podoba mi się QNAP. Łatwość konfiguracji nie jest tym czego poszukuję, ponieważ często jest to obarczone utratą jakiś funkcjonalności (plus dla QNAP za dostęp do plików konfiguracyjnych) - dla przykładu - w pracy routery Cisco ale na "dzień dobry" wywalam SDM. Szykbkość QNAP'a dla mnie jest OK - chociaż przechodziłem z DS207 na TS-509 więc sprawa oczywista. Dla mnie ważny np HotSwap, ESata. Do tego Synology pracuje do 35 st. C otoczenia i w mojej szafce teleinformatycznej w poprzednim mieszkaniu (4/4piętro - w lecie była tragedia) potrafił odmówić posłuszeństwa dużo wcześniej - możliwe, że to wynik gorszego przepływu powietrza.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.