Pomoc DLNA i napisy

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Mam NAS S i qnap podpięte kablem do routera a dalej po wifi do TV.
W telewizorze w źródłach (source) widzę oba sprzęty, nie musiałem niczego konfigurować (adresów IP, użytkowników, haseł) zatem pewnie sprzęty dzielą się swoją zawartością multimedialną z TV via upnp czy inne dlna…
Teraz tak, jeden i ten sam film puszczany na tv z S działa dobrze (ma napisy) natomiast ten z qnap niestety nie. Na qnapie mam tez serwer plex postawiony i TV widzi plexa w źródłach i film puszczany przez plexa także nie ma napisów…

Czy ktoś wiec czy i jak można te sytuację naprawić? Co zrobić po stronie qnap żeby te napisy były widoczne?

Gdyby te napisy nie działały na obu serwerach to machnąłbym ręką ale skoro działa to na starutkim i słabiutkim S to i na qnap powinno (tym bardziej, że jak czytam na forum to ludziom działa…) może czegoś nie wiem, mam nie ustawione/sparametryzowane?

p.s. na S zdarzało się ze na TV nie było niektórych napisów ale wtedy odpalałem na telefonie apkę (jakąś upnp np. bubbleUpNP albo mediahouse) i napisy się pojawiały. Niestety ten patent na qnapa nie działa

p.s2 napisy mam w formacie srt + w formacie plexa (czyli nazwa filmu z dodanym „.pl” przed rozszerzeniem napisów)

help

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161021
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Stary, wszystko co masz do powiedzenia to "popraw temat"? hmmm to jest forum pomocy? czepiasz się bo wkleił się pomyłkowo tekst postu w temacie? :(

p.s. nie da się! albo ja nie wiem jak, próbowałem. zresztą, mam inny problem do rozwiązania a nie temat postu :(
 
Stary, wszystko co masz do powiedzenia to "popraw temat"?
moge wlepić warna i usunąć temat ...

to jest forum pomocy? czepiasz się bo wkleił się pomyłkowo tekst postu w temacie?
Jest to forum pomocy, ale wymagamy porządku, jak ktoś robi problemy, z przyjemnością kasuję konto/banuje.

mówisz filmy - ja pytam jakie, podaj co to za pliki, jakie są media w środku (mediainfo).

w 90% takich przypadków trzeba w Plexie poprawić profil DLNA - albo poszukać na forum Plexa.

Brakuje mega informacji co to za TV!

Przypominam po razy enty z uporem osła : DLNA NIE JEST STANDARTEM ! KAŻDA FIRMA IMPLEMENTUJE GO, JAK JEJ SIĘ PODOBA!
 
moge wlepić warna i usunąć temat ...
skoro możesz usunąć to możesz też poprawić albo chociaż napisać jak to zrobić. nie byłoby od razu przyjemniej i prościej? i bez niepotrzebnych nerwów?
mówisz filmy - ja pytam jakie, podaj co to za pliki, jakie są media w środku (mediainfo).
Brakuje mega informacji co to za TV!
Przypominam po razy enty z uporem osła : DLNA NIE JEST STANDARTEM ! KAŻDA FIRMA IMPLEMENTUJE GO, JAK JEJ SIĘ PODOBA!
jakie pliki, hmm mkv jakiś (w temacie niewyświetlania napisów jakieś bardziej szczegółowe dane są potrzebne?) , napisy w formacie srt, działają z zewnętrznym playerem sieciowym (mede8er) ale to żaden wyczyn bo z nim wszystko działa, działają na komputerze i działają na S
tv to samsung, model sprzed 2-3 lat ale nie pomne modelu... seria bodaj 6tys H czy F...
nie czepiam sie dlna czy tez nie pije w tym kierunku, generalnie problemem jest wyświetlanie napisów i to chciałbym zwalczyć (metoda mnie mniej interesuje by na końcu móc oglądać film z napisami), stąd pytanie bo może trzeba coś poustawiać na qnapie żeby to zadziałało...
plex jest dodatkowym przykładem nie działającej funkcjonalności - tego to w ogóle nie znam. pierwszy raz widzę na oczy teraz przy okazji posiadania qnapa.

w 90% takich przypadków trzeba w Plexie poprawić profil DLNA - albo poszukać na forum Plexa.
czyli co konkretnie trzeba zrobić? przeglądałem kilka wpisów o napisach (choćby na tym forum), coś w "agentach" zmieniłem (jakąś kolejności...) zgodnie z wpisem ale nic to nie dało... mocno po omacku się w tym plexie poruszam :(
niestety plex nadal nie pokazuje napisów na tv samsunga, ten sam plex na komputerze bez problemu wyświetla... ma ktoś pomysł gdzie szukać rozwiązania?
gorzej, że plex przestał widzieć i odtwarzać filmów mkv, pokazuje format: vnd.dlna.mpeg-tts bez ikonki o wielkości 0KB
co ciekawe wchodząc w źródlo qnap ten sam film jest widoczny i odtwarzany (tylko bez napisów), forma pliku jest analogiczny jak powyżej...
z kolei zainstalowany twonky działa jak burza i odtwarza wszystko z napisami - o co kaman?
 
siemka
chciałbym dołączyć się do tematu chociaż mam ciut inny problem, ale przebieg "choroby" mam podobny jak henrykkwnto. Przesiadam się właśnie ze starego S 209 na qnap 253A i okazuje się że kilka lat młodszy sprzęt o dużo lepszym parametrach w kategorii odtwarzacz video via dlna przegrywa ze starym strupkiem i gdyby nie to, że S zaczyna się rozpadać i stracił wsparcie, to pewnie bym nic nie zmieniał. Na dokładkę dodam, że też mam tv samsung model akurat c7700 - @henrykkwnto możesz sobie zobaczyć model Twojego tv w Media Streaming Add-on w Media Receivers. Ale dość historyjek czas na problemy, otóż powyższy tv samsung ma takie objawy przy próbie odtworzenie filmu:
przez serwer dlna qnap wszystkie mkv wywala z komunikatem "Nieobsługiwany format pliku" - @pigers nie wklejam mediainfo bo mówię o wszystkich mkv jakie mam,
przez plex dlna daje radę z tymi mkv ale (i tu mnie zaskoczył) wywala "Nieobsługiwany format pliku" dla wszystkich filmów do których jest plik z napisami .srt,
aplikacja plex w tv odpala wszystko ale jest mega wolna i zdarzają się jej zwieszki,
i co najważniejsze tv odpala wszystko (włącznie z tym co nie chodzi na qnap) ze starego S bądź z pendrive'a.
Moim głównym pytaniem jest czy tv może być jako zwyczajny odtwarzacz, a qnap jako zwykły dysk (tak jak pendrive) z którego tv może sobie tylko odczytać film i sam go zdekodować? Czy to się gdzieś ustawia? Zmieniałem konfigurację w Media Streaming add-on opcję Streaming Format żeby wysyłał plik w oryginale ale nic to nie dało. Skoro mogę odtworzyć plik na kompie w vlc to dlaczego tv nie może działać w ten sam sposób? wiem że daje sobie radę z tymi plikami z innych źródeł ale qnap robi mu jakieś problemy.
Niestety wgrałem już qts 4.3, a w niej wywalili Twonky, który w zasadzie by mi chyba wszystkie problemy rozwiązał. Dziwna to polityka że qnap każe instalować oprogramowanie innych firm bo sobie sam nie radzi i to w tak podstawowej kwestii.
Jestem już o krok od wpisania w olx "sprzedam tanio qnap ts-253a" bo chyba dostałem zbyt profesjonalny sprzęt do tak trywialnych funkcji jak odtwarzanie filmu :)
 
Dzięki @SEpuLT odpaliłem i faktycznie póki co działa całkiem dobrze. Z tego co czytałem opcje wersji darmowej powinny mi wystarczyć.
Jednak mimo wszystko nie rozumiem dlaczego ten wbudowany serwer dlna nie działa właściwie tym bardziej we współpracy z dość popularną marką (samsung) telewizorów.
 
Było o tym już x razy, dlna to nie jest standard przemysłowy!, każdy producent robi po swojemu, a w przypadku tv to potrafią być różne implementację w różnych seriach tego samego producenta !. Ot taki urok dlna :)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Problem może być z Samsungiem - sprawdzałeś w instrukcji Twojego TV, czy napisy w formacie, jaki masz są kompatybilne?
Większość moich filmów jest w formacie *mts lub *ts (nagrywane na tunerach Wiwa / Ferguson Ariva) i niestety Samsung napisów w nich zaszytych nie odtwarza :-(
 
Witam

To chyba nie w TV jest problem, a raczej nie tylko w TV co w serwerze DLNA QNAP'a.
Też mam TS-253A i po prostu wyłączyłem dziadostwo. Nawet odtworzyć filmów nie potrafił (tak z 50% z paczki którą testowałem). A taki multimedialny miał być. Tylko że go wykastrowali z kodeków również.

Więc tak, mam Samsunga H6400 i F6400. Nie było jakichkolwiek problemów z odtwarzaniem filmów z Zyxela NSA310S. No ale ten taniusieńki jak barszcz serwerek NAS ma Twonky, czyli coś czego w 8x droższym QNAP'ie pożałowali i wycięli (pierwsza firma jaką widzę że wycina coś bez pytania, w produkcie już sprzedanym, a trochę lat żyję). Teraz mam Serviio i również żadnych problemów. Widzi i wbudowane jak i osobne pliki tekstowe SRT bez problemu, jakieś inne też, ale praktycznie wszystko przerabiam na SRT za pomocą MPC-HC. Może tutaj jest problem, że w środku format jest coś nie teges, mimo że rozszerzenie SRT?.

Pozdrawiam.
 
piszecie, ze qnap wywalilo twonky... o co kaman? mowiac szczerze to ta aplikacja rozwiazala moje problemy z napisami ale mam jeszcze firmware 4.2.3...
czyzby w najnowszej wersji zablokowali mozliwosc z niej korzystania?
 
Nie ma. Aktualizacja wyrzuca Twonky.
Co ciekawe, właśnie wymieniałem dysk systemowy na większy, przechodziłem inicjalizację systemu od nowa. PO wybraniu wszystkich opcji startowych jest pasek postępu i pod nim co jest aktualnie robione. Kiedy dochodzi do uruchamiania usług, w pewnym momencie pojawia się uruchamianie usługi Twonky :s
 
Serviio zniknęło w przeciągu kilkunastu dni do tyłu. Też się zdziwiłem i pobrałem ze strony producenta. Pewnie QNAP'owi nie na rękę, że ktoś oferuje dużo bardziej funkcjonalną apkę.
Coś mam wrażenie, że w takim tempie wyłączania aplikacji przez QNAP'a, za pół roku zostaniemy ze sprzętem, z gołym Linuxem i linią komend.