Pomoc DLNA i problemy z kompatybilnością z TV Philips xxPFL5007/12

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
To ja mam kolejna usterkę dotyczy QTS 4.0 oraz modułu DLNA. Wrzucając film na serwer NAS TS 219 II P i chcąc go strumieniować na TV jest problem z przewijaniem filmów. Przypadłość ta jest na TV 32PFL5007/12 PHILIPS. Mój kolega ma ten sam TV serwer ma TS-110 i mówi że ma identycznie. Mam tez TV Samsunga i nie ma problemów z Philipsem niestety problem. Zapuszczając film jest ok. Można dać PLAY STOP PAUSE ale niestety REV (przewijanie nie działa). Poza tym jak dam pauze i potem znów pauze lub Play to film zaczyna się od początku. Silas czy takie coś możesz też pilnie zgłosić do Qnapa ?

Pisałem tez w tej sprawie do Philipsa odpowiedź poniżej :

"
Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że oprogramowanie serwera multimedialnego NAS uniemożliwia telewizorowi przewijanie, ponowne uruchamianie filmów po ich zatrzymaniu.
Zgodnie z informacją uzyskaną od działu zajmującego się oprogramowaniem należy zmienić oprogramowanie serwera multimedialnego w celu umożliwienia korzystania z tych funkcji.


W razie dodatkowych pytań lub niejasności prosimy o odpowiedź na tą wiadomość lub kontakt pod numerem telefonu: 22 397 15 04 / 22 397 15 06.
Podczas rozmowy prosimy podać numer referencyjny podany na początku wiadomości. Jest to najprostszy sposób w jaki będziemy mogli zidentyfikować zgłoszenie bez dodatkowej weryfikacji."
 
Serwer mediów DLNA jest produktem firmy QNAP. Inaczej jest przypadku TwonkyMedia. Twonky to produkt zewnętrzny zakupiony na warunkach powstałych po obu stronach firm.
A więc jeśli problem z odtwarzaniem występuje na obu usługach, to jest on wyłącznie spowodowany brakiem kompatybilności telewizora Philips.

Aby zdiagnozować problem, zastanowiłbym się na jakich formatach plików występuje brak przewijania wideo. Sprawdziłbym wszystkie możliwe.
 
Tak jak wcześniej wspominałem, jest to problem wyłącznie po stronie kompatybilności Philipsa. Aby zidentyfikować dokładnie gdzie występują problemy, możesz sprawdzić różne formaty plików zaczynając od klasycznych MPEG-2 z filmów DVD, następnie .avi, kontenery .mkv i inne...
 
Witam jak czytałeś mój post to już wiesz ze miałem identyczny problem tylko nie z samsungiem a z philipsem. Pytanie jaki masz aktualnie Firmwer ? Ja na starym firmwerze (3.8.1) w tv samsung bez problemu moglem przewijać pauzować itd natomiast w philipsie miałem problem identyczny jak ty dosłownie identyczny. Teraz w firmwerze QTS 4.0.0 i wyżej jest tak ze masz dwie opcje:

1) DLNA ( rozwijane od nowa przez Qnapa)
2) TMS Twonky Media Serwer czyli taki wbudowany gotowy soft do odczytu audio-video

i teraz jak zapodam np TMS to na samsungu bez problemu przewijam etc ( czyli czy stary firmwer czy nowy czy DLNA czy TMS to i tak wszystko działa) a na PHILIPSIE nie mogę przewijać ETC Jak zapodam DLNA a TMS włączę to wtedy na philipsie mogę przewijać i cale resztę sterowanie tez działa. Po-testuj i daj znać.
 
Hej
sluchaj zauwazylem inna rzecz ze jednak moge przewijac filmy ale na pilocie nie przyciskami << >> ktore sa obok play, pauzy i stop
a strzalkami na srodku pilota prawo lewo gora dol, oczywiscie przewijanie wystepuje przyciskami prawo, lewo,
za kazdym nacisnieciem strzalki film przeskakuje o kilkanascie sekund do przodu lub do tylu.
moge przewijac filmy avi, mkv mpg, nie moge przewijac plikow zgranych zywcem z plyty BLUE-RAY, czyli te pliki z nazwami 0001, 0002, 0003 itp.

a jak jest u Ciebie?
 
u mnie tez jak tymi prawo lewo to skacze mi co 10 sek obraz ale bez problemu przewijam << >> w samsungu podczas filmu kliknij ok i daj wyszukiwanie po czasie powinna byc taka opcja z lupką wtedy precyzyjnie wskazujesz którą minute filmu chcesz oglądać.
 
hEJ
Sluchaj no narazie u mnie kiszka, serwer to 459PRO II, firmware 3.8.3, na Samsungu uaktualnilem oprogramowanie do najnowszego i nie wiem co dalej robic czy jest szansa na to przewijanie czy nie.
Masz moze jeszcze jakis pomysl? Czy moge cos na serwerze zmienic?
na serwerze mam zainstalowany TwonkyMedia Serwer najnowszy chyba 7.013
 
Hej
zainstalowalem TVMOBiLi ale nie widzi katalogow z Multimedia i nie widzi zadnych mediow na serwerze,
chcialem doda katalog recznie ale wyswietla mi strukture katalogow serwera od katalogu bin; dev; etc; home; lib; ...... kocząc tmp; usr; var; nie wiem gdzie zlokalizowane sa media w linuxie ???

nie udalo mi sie zaisntalowac SERVIIO poniewaz wymagana jest JAVA przynajmniej 6.0
i wyskauje komunikat: "Serviio 1.1_b10 installation failed. The following QPKG must be installed and enabled: JRE >= 6"

czy ma ktos linka skad zciagnac pakiet QPKG z Javą (JRE) ?
czy isntalacja JAVY na serwerze nie obniza bezpieczenstwa?

pozdrawiamWitam
dzisiaj zainstalowalem QTS 4.0.1
i moge przewijac filmy na TWONKY 7.0.13 (avi, mpg, mkv)
a czy komus sie udalo z przewijaniem plikow Blue-ray???
pozdrawiam
 
U mnie na QTS 4.0.1 na Twonky telewizor Samsunga (dosyć stary LE-32B650) przewija niektóre tylko filmy. Na ogół wszystkie mp4 przewija bez problemów. Avi w divX/Xvid- czasami - i tu ciekawostka, problem jest po stronie dźwięku, gdy dźwięk jest VBR to przewijanie nie działa. Jednak nie miałem nigdy na tyle czasu by zająć się dokładną analizą kodeków audio i wideo oraz kontenerów.

Osobiście wolę TwonkyMedia, pewnie dlatego że już używam go parę lat i wiem jakie pliki wyedytować aby pokazywał i sortował tak jak lubię (czyli klasycznie według katalogów i alfabetycznie).
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tvmobili