Pomoc DLNA QTS 4.3 Problem

palif

Passing Basics
Beginner
31 Maj 2016
22
0
1
35
Wawa
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam czy tylko ja mam problem z DLNA na QTS 4.3.3.0154 po nowym uruchomieniu serwera telewizor nie widzi DLNA. Muszę wejsć i zresetować na Qnapie DLNA i wtedy śmiga, do ponownego uruchomienia.

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0154 Build 20170413
Model serwera: QNAP 212-2P
 
  • Sad
Reakcje: Piotr Tworek
Witam serdecznie
Jestem nowym posiadaczem Qnap TS-251A nie wiem czy pisze pod dobrym postem ale tez mam problem z DLNA
Po aktualizacji firmware ( do 4.3.3.0154 Build 20170413) w TV "samsung" nie widzi żadnych katalogów z serwera serviio (sprawdzilem na innym modelu samsunga) i jest Ok
Serwer jest widoczny w TV ale nie pokazuje żadnych plików pomimo tego ze są w serviio udostępnione
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem
 
Spróbuj użyć standardowego DLNA dla Qnapa:
upload_2017-4-23_20-25-8.png

I zobacz czy działa.
 
Spróbuj zmienić ustawienia multimediów:
upload_2017-4-24_10-26-35.png


Dodaj swój dysk zewnętrzny i zobacz czy to pomoże. Może być potrzebny restart urządzenia, chwilę czasu by sobie serwer przeszukał i zindeksował nowy zasób.
 

Załączniki

  • upload_2017-4-24_10-25-7.png
    upload_2017-4-24_10-25-7.png
    29,4 KB · Wyświetleń: 77
Dzięki za odpowiedz ale klikając na dodaj nie widzę dysku zewnętrznego który mógłbym dodać
Jak to zrobić aby był widoczny
Po kliknięciu do dodaj pojawi się tylko zawartość folderu multimediów i nie mam możliwości wskazania dysku zewnetrznego
 
Dzięki za odpowiedz ale klikając na dodaj nie widzę dysku zewnętrznego który mógłbym dodać
Jak to zrobić aby był widoczny
Po kliknięciu do dodaj pojawi się tylko zawartość folderu multimediów i nie mam możliwości wskazania dysku zewnetrznego
Spróbuj zresetować DLNA, zobaczcie jak ja mam:

Link: https://youtu.be/mAgTl681qas

Napisałem na Hepla , czekam na odpowiedz . Dopiero po zresetowaniu zaczyna działać DLNA
Helpdesk odpisał że znalazłem prawdopodobnie błąd, prosili dosłać logi systemu które prześlą do programistów. Czekamy..
 
...qrcze tak się porobiło że w App Center nie ma już ani Serviio ani Twonky - dostępny jest jedynie natywny, qnapowski Media Streaming add-on - czyli... ~średnio!

Ciekawe czy Serviio usunięto z pobudek merytorycznych (np. brak kompatybilności z nowym jajkiem w QTS 4.3 obecnym) - czy innych powodów (np.: $$$).
- jakkolwiek jest to poważne ograniczenie funkcjonalności QNAP'ów.

Na szczęście dostępny jest 64b JRE - a Serviio 64b dla QNAP'a można pobrać ze strony producenta. Zobaczymy czy zainstalowane z ręki - spoza App Center - będzie działał???
 
...hmmm generalnie działa
Serviio 64b.w paczce qpkg pobrane ze strony producenta + JRE 8.101 qnap'owskie
Więc jak ktoś ma problem z DLNA w QTS 4.3.x - to polecam taką ścieżkę.
- otwartą kwestią jest czy będzie to stabilnie działać - bo jednak z jakiś powodów Serviio zostało z App Store usunięte... zobaczymy...

W ogólności qnap to jedna zawsze tylko linux - od paru lat działa na u nas stabilnie na qnapie Kaspersky Update Utility - aplikacja do robienia lokalnego repozytorium aktualizacji do antywira.
 
Używam serviio już jakiś czas i z moim tv samsunga działa zdecydowanie lepiej od twonky, polecam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Witam czy tylko ja mam problem z DLNA na QTS 4.3.3.0154 po nowym uruchomieniu serwera telewizor nie widzi DLNA. Muszę wejsć i zresetować na Qnapie DLNA i wtedy śmiga, do ponownego uruchomienia.

Mam ten sam problem na najnowszym, majowym FW 4.33.0174 i standardowym serwerze DLNA (QNAP TS-412), ktoś wie, czy serviio zadziała na Marvellu 1,2 GHz, i którą wersję trzeba zainstalować ze strony produventa?
 
Serviio działa w Javie - o ile masz środowisko JRE funkcjonujące w 4.3 - to paczki dla x86 i ARM'ów są na serviio.org.
W mojej subiektywnej ocenie, Serviio zjada natywny DLNA Qnapa - więc zdecydowanie warto spróbować.

- cały czas otwartym pytaniem jest jednak dlaczego qnap posunął się do usunięcia Serviio z App Store - gdyż pobrana paczka z serviio, na Intelu 64b. u mnie działa poprawnie i stabilnie.....?!?
 
- cały czas otwartym pytaniem jest jednak dlaczego qnap posunął się do usunięcia Serviio z App Store - gdyż pobrana paczka z serviio, na Intelu 64b. u mnie działa poprawnie i stabilnie.....?!?
jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze - chociaz oficjalną wykładnią jest fakt że "DLNA QNAPowe jest już bardzo dobre" ..
 
...qrna chciałbym jednak wierzyć że tak nie jest :/

DLNA jest dla użytkownika domowego jednym z podstawowych ficzerów - jego wycięcie (bo natywny DLNA był kiepski po prostu) czyli pogorszenie funkcjonalności urządzenia - świadczyłoby że qnap staje się bardzo pewny swojej pozycji na rynq.

Gdyby chodziło jednak o merytorykę - czyli np. bezpieczeństwo danych na qnap'ie przechowywanych związanych np z JRE środowiskiem?

heh! Stanowczo powinni rzec słowo co jest grane!
 
DLNA jest dla użytkownika domowego jednym z podstawowych ficzerów
DLNA nie jest standardem !

jego wycięcie (bo natywny DLNA był kiepski po prostu) czyli pogorszenie funkcjonalności urządzenia - świadczyłoby że qnap staje się bardzo pewny swojej pozycji na rynq.
Pisz żale do wsparcia QNAPa - może coś mądrego odpiszą.

Gdyby chodziło jednak o merytorykę - czyli np. bezpieczeństwo danych na qnap'ie przechowywanych związanych np z JRE środowiskiem?
Pierwsze słysze.

heh! Stanowczo powinni rzec słowo co jest grane!
Czytaj changelog'a przed updatem firmware'u.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 212p
  2. Media Streaming add-on
  3. pobrać twonky
  4. brak dlna qnap