Pomoc DLNA TS-112 na Samsung UE40F6320

CrazyKetchup

Nowy użytkownik
Noobie
30 Grudzień 2013
4
3
3
124
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam Wszystkich.
Czy to normalne, że próbując uruchomić pliki mkv 600 MB do 1024 MB na smart tv Samsunga UE40F6320 "zarzynam" procesor na TS-112 w 99 % z tego 98 % ffmpeg ? Ręczna indeksacja ustawiona w biblotece multimediów, jedynymi plikami które udało mi się uruchomić to są do 700 MB divx ale występuje duża degradacja rozdzielczości i co powien czas następują "zacięcia" ffmpeg skacze wtedy między 60-80 % zajętości procesora.

procesy w idle :
ai.imgur.com_IaE7j3k.png

procesy przy uruchomionym mkv na tv :
ai.imgur.com_TDRx9LT.png



TS-112 odkupiłem od kogoś z myślą aby było serwerem udostępniającym treść dla wszystkich urządzeń - do tej pory nie miałem smart tv i używałem popcorna a100 plus udostępnianie windows. Zmieniłem tv uruchomiłem dlna serwer na Qnapie i problemy :-( . W między czasie udało mi się zmienić ruter - wysłużonego WRT54GL na Asusa RT-N66U i tu nastąpiło kolejne moje zdziwnienia. Materiały z którymi TS-112 sobie nie radzi z własnego dysku po wgraniu na dysk usb i podpięte pod RT-N66U uruchamiają się bez żadnego problemu.

Dla mnie to trochę dziwne że droższy dedykowany NAS nie może sobie poradzić z mkv 600-1024 MB w momencie gdy tańszy router bez problemu obsługuje mkv 10-20 GB z napisami w tym samym momencie dzieląc 100 Mbit łącze na kilkadziesiąt urządzeń - prawdopodbnie coś źle robię, tylko co ?

Obecnie na TS-112 mam wersję FW 4.0.5 z 26/11/2013
 
Ostatnio edytowane:
Jako świeżemu userowi polecę z automatu update do 4.1.0 i korzystanie z interfejsu zarządzania za pomocą przeglądarki dobrze wspierającej HTML5, czyli. IE11, Chrome, Opera Next.

Dla mnie to trochę dziwne że droższy dedykowany NAS nie może sobie poradzić z mkv 600-1024 MB w momencie gdy tańszy router bez problemu obsługuje mkv 10-20 GB z napisami w tym samym momencie dzieląc 100 Mbit łącze na kilkadziesiąt urządzeń - prawdopodbnie coś źle robię, tylko co ?
Przeczytaj: Rozwiązany - Za duże obciążeniu CPU >90% przez proces ffmpeg
I przypadkiem nie włączaj transkodowania.
 
Dla mnie to trochę dziwne że droższy dedykowany NAS
Tak jak zauważyłeś i słusznie, cena jest podyktowana tym że jest to NAS,... do BEZPIECZNEGO przechowywania danych oraz innych celów i stąd ta różnica w cenie .... urządzenie do pracy ciągłej bezawaryjnej etcetera etcetera ...

Nie mniej z mojej strony nie jest to usprawiedliwienie, funkcjonalność, o której piszesz powinieneś uzyskać, i tym się zajmiemy wspólnie. ;)
 
Ostatnio edytowane:
Dzięki za szybką odpowiedź, czytałem wcześniej tamtem wątek ale jak pisałem - indeksację mam ustawioną na ręczną, nic nie obciąża cpu w idle, problem zaczyna się w momencie uruchamiania pliku na tv status (indeksacja ma status "gotowy"). Tutaj obecne ustawienia serwera dlna i bibloteki:
imgur: the simple image sharer - przy nich odpalam pliki .

Co do ceny to chyba przesadziłem bo RT-N66U zbliża się do ceny mojego NAS a jeśli chodzi o bezpieczeństwo TS-112 to wg mnie trudno mówić o jakimś zwiększonym w przypadku 1 dyskowej konfiguracji i tak najważniejsze materiały mam na 2 dodatkowych dyskach usb - nie jestem "twardzielem" wolę mieć 2 kopie więcej niż o jedną za mało :) .

Generalnie chcę dowiedzieć się czy to jest normala sytuacja bo zdaje sobie sprawę że Qnap TS-112 nie jest jakiś demomen konfiguracji ale z drugiej strony porównując specyfikację mojego routera i Qnap'a :

router RT-N66U
NAS TS-112 :
  • CPU Marvell 6281 @ 1.2GHz
  • 256MB RAM
  • 8MB FlashRAM
wydaje się że nie powinno być problemów - chyba że ten Broadcom pomimo mniejszych Mhz jest o wiele mocniejszy od Marvella w Qnapie ?

Zauważyłem że tą samą porcję danych Asus indeksuje w 2-3 min z podłączonego dysku po usb gdy TS-112 zajmuje 5-6 min na wbudowanym hdd, nie wiem czy to kwestia jakiegoś budowania miniaturek, itp - czy da się wylączyć, jeżeli będę chciał mieć super wizualnie zrobioną bibliotekę to użyję XBMC .

ps. Tak wygląda obciążenie przy kompiowaniu 200 GB danych między NAS a Asus'em po 1 gigbicie :
ai.imgur.com_ngH2uJ0.png


W TS-112 mam dysk Seagate ST31000333AS SD1B, system plików EXT4, przy kopiowaniu kilku godzinnym temp systemu 40 temp dysku 41 .
 
Ostatnio edytowane:
Chciałem podziękować, TwonkyMedia jednak to klasa sama w sobie, po akutalizacji FW do 4.1.0 i odpaleniu TM problemy znikły, Qnap nie ma problemu nawet z surowym materiałem z kamery HD - 20 Mbps a obciążalność cpu wacha się w granicach 5-15 %, napisy też ładnie idą, generalnie "cud miód malina orzeszki" :) . Jak dla mnie ten Qnap'owy serwer DNLA to porażka w porównaniu do TM :) .

ps. Co do routera - chciałem urządzenie zgodne z tomato i wrt-merlin, przy tym chciałem coś all in one, bezobsługowego z 2,4/5 Ghz z separacją sieci, jak dla mnie RT-N66U spełniał te wymygania od kilku miesięcy. Proponowane przez Ciebie Mikrotiki czy Alix'y z pewnością oferują więcej ale ja zrobiłem się wygodny - kiedyś miałem więcej czasu i zapału na składanie htcp czy nmt np. Popcorn B110 w obudowie mCubed HFX mini .
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus