Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

sebikolo

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2016
33
5
8
46
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Wczoraj wszystko działało jak należy. Dziś rano TV nie wykrywa serwera DLNA. Nie wiem o co chodzi. Szukam w ustawieniach QNAP'a i wydaje mi się, że wszystko jest ok. Zainstalowałem Twonky. Twonky jest widoczny przez telewizory. Właśnie indeksuje pliki. Tylko dlaczego oryginalnie wbudowany w QNAP'a serwer DLNA przestał działać?
 
ITCrowd.gif
 
  • Lubię to
Reakcje: nightcom
Uznałem, że skoro mimo tworzenia raida, mogę dostać się przez www do qnap'a to znaczy, że mogę spokojnie wszystko konfigurować. Może od nowa postawie serwer. Mam go dopiero od wczoraj, więc za wiele nie zrobiłem. Jest jakiś sposób na full format, reset wszystkiego? Czy muszę dyski wyjąć i w PC je wymazać? Mam dwa dyski po 3TB. Jak długo powinno trwać budowa raida?
Zrobiłem reset przyciskiem z tyłu obudowy. Serwer powrócił do ustawień fabrycznych. Ale zostały dane na dyskach.
 
Kolejny dzień walki z TS231 i DLNA. Wszystko od nowa przeinstalowane. Raid w spokoju się utworzył. Skopiowałem ok. 1 TB filmów, zdjęć i muzyki. ze starego S. Wszystko się przeindeksowało. W "Zarządzanie multimediami" mam "Obecny status: Gotowy". Telewizory widzą teraz serwer, ale nie widzą danych. prócz tego co jest wgrana jako sample katalogu multimedia. A na dodatek serwer cały czas coś mieli. Dyski pracują, a procesor używany jest w granicach 80% - 95%, RAM ok. 65%-68%. Nic nie instalowałem, tylko upgrady proponowane przez system. Nie mam pojęcia co za procesy tak obciążają CPU i dlaczego DLNA nie działa poprawnie :-(. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale w DS115J nie miałem takich problemów. Tam jakoś wszystko ruszyło mi bez problemu.
Po resecie w "Działania w tle" przez chwile pojawia się generowanie miniatur z tytułem jakiegoś pliku. Ale po chwili komunikat znika, a CPU nadal jest mocno zajęty. Może rzeczywiście tworzy sobie miniatury?
 
Doszedłem do tego, że serwer generuje miniatury. Idzie mu to wolno. Ok. 100 miniatur na 1h. Aktualnie ma ich to zrobienia 7400 szt.
Serwer wygenerował miniatury. Przeskanował foldery z plikami multimedialnymi. Wszystko robi wrażenie poprawnie skonfigurowanego. Ale niestety klienci DLNA nie potrafią dogadać się z TS231, albo to QNAP nie do końca poprawnie obsługuje DLNA. Efekt jest taki, że raz serwer widoczny jest przez moje telewizory, raz nie. Jak jest widoczny, to czasami TV nic w nim nie widzi, a czasami widzi same foldery bez plików. A jak już pliki się pojawiają, to długo wczytuje się ich lista. Dziwnie to jakiś działa. Nie stabilnie. Znów wrócę do budżetowego DS115J, tam nie miałem najmniejszych problemów. Wszystko działało bez zająknięcia. Zachciało mi się większej maszyny i teraz mam :-(. Ehh.. Zamienił stryjek....
 
  • Lubię to
Reakcje: looki76
TS231 to tez budzetowka u mnie lata tylko jako backup, TFPT, WEB i MySQL....ale wracajac do twojego problemu. Tak wez na spokojnie jeszcze pusc od nowa wszystko, inicjacja od poczatku i w takich krokach pozniej:
1. RAID
2. nic nie instaluj, sprawdz tylko czy DLNA jest wlaczony jesli tak to go wylacz
3. kopiuj pliku do katalogu multimedia, nic nie tykaj z uprawnieniami i nie kopiuj wszystkiego ~ powiedzmy 200GB
4. wlacz DLNA i niech sobie poindeksuje
5. sprawdz w TV czy wsio dziala i potestuj przez jeden dzien

daj znac jak poszlo.....wiem ze to robiles ale z tego co widze to kopiowales pliki i miniaturki byly tworzone w czasie rzeczywistym plus kopiowanie takiej duzej ilosci danych moze byc problemem, poza tym mam taki model i dzial jako DLNA z okolo 2TB danych bez problemow

Powodzonka ;)

---edit---
jeszcze pytanko ten DS115j chodzil bez problemow w sieci jako DLNA? Nazwa TS231 jest inna niz starego DS115j?
 
Masz rację, TS231 to też budżetówka. Ale w porównaniu do DS115j jest znacznie szybszy. Dużo szybciej działa samo GUI jak i transfery plików. A wracając do DLNA. RAID utworzył się na spokojnie, nic wtedy nie robiłem. Nic nie instalowałem, prócz jakiegoś tam upgrade który zaproponował serwer. Z uprawieniami nic nie tykałem. Natomiast do katalogu multimedia nic nie kopiowałem. Utworzyłem swoje 4 katalogi i tam wrzuciłem moje filmy, fotki i muzykę. Wskazałem w konfiguracji serwera DLNA co jest w jakim katalogu. Może powinno być wszystko w folderze multimedia? Tylko co to za różnica?
 
A uprawnienia kolega nadał jak trzeba tym katalogom? (jak leżą te pliki w multimedia to są one poustawiane tak aby tv mógł się "dogadać" z serwerem, przenieś na test jakiś katalog do multimedia i sprawdź)
 
tak jak darekhifi napisal wrzuc je do multimedia, przynajmniej kilka bo moze nie nadales uprawnien odpowiednich, albo nie dodales katalogow do DLNA serwera. Nastepna sprawa, ten update proponowany przez qnap to prawdopodobnie beta....nie tak mialo byc ale zobaczymy co wyjdzie. Chcialem zebys sprawdzil na ustawieniach defaultowych, stabilnym sofcie nie beta i wtedy mozemy ustalic co jest problemem, NAS, TV, siec czy uzytkownik ;) No ale zobaczymy jak to bedzie jak wrzucisz do katalogu multimedia i jak TV sie zachowa.
 
Ten upgrade to upgrade Video Station lub Surveillance Station. Nie instalowałem bety firmware, nie zgodziłem się na udział w beta testach. Teraz przeniosłem wszystkie media do katalogu multimedia. Jak się wszystko przeindeksuje i wygenerują się miniatury dam znać co z tego wyszło.


Wcześniej tak miałem skonfigurowane DLNA:

ai65.tinypic.com_xq9rur.jpg

ai65.tinypic.com_wl8uu8.jpg
 
właśnie mam model 253 i podobnie w sobotę dysk zaczął piszczeć i guzik power mrugać na czerwono po jakimś czasie nie mogłem wejść. Po zrestartowaniu z guzika power nie mogłem się zalogować dopiero na login i hasło admin admin weszło bez moich programów ale nadal z moimi danymi na dysku. Po tym zrobiłem upgrade do nowego firmware i teraz już w ogóle nie mogę się do niego zalogować. Co mam robić jestem mega początkujący.
 
Katalogi mają odpowiednie uprawnienia. Czekam aż wygenerują się miniatury po przeniesieniu wszystkich czterech folderów do multimedia. Dziś nawet zaczęło to jakoś działać wszystko (przed przeniesieniem do multimedia). Tylko bardzo długo w telewizorach, PS3, telefonie z klientem DLNA odczytywane są zawartości katalogów. Na DS115j trwało to może 1s - 2s, a w TS231 ok. 10s - 15s. To i tak jakaś poprawa, bo wcześniej serwer DLNA pojawiał się i przestawał być widoczny dla klientów DLNA. Dziwne to wszystko.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS231
  2. ts231+