Pomoc Dołożenie szybszych dysków

Tomek0

Entry Technician
Q Associate
15 Styczeń 2019
43
2
8
36
QNAP
TS-x70U-RP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
mam pewien problem i nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Otóż wyszła potrzeba instalacji Windows servera 2016 na wirtualnej maszynie. Ma na nim być program księgowy z ciągłym dostępem dla 5 osób. Dlatego zrodził się problem z posiadanymi dyskami. Obecnie W Qnapie są 2 dyski Barracuda Pro 6TB, które pracują w RAID1. Co najlepiej zrobić by zastosować odpowiednie dyski SSD (prośba o doradzenie jakie), ale żeby równocześnie obecne dyski pracowały i nie ograniczały przepustowości. Innymi słowy czy da się zrobić (i jak) że kupię dysk SSD, który będzie tak jakby miejscem, gdzie jest system a pozostałe dyski będą służyć jako pamięć, które nie odpowiadają za wydajną pracę na wirtualnej maszynie. Chyba, że są inne rozwiązania, które spokojnie wystarczą (o ile wystarczą) jak zakup 2 dysków IronWolf o podobnej pojemności i podmianie ich, ale co wtedy z obecnymi dyskami? Mogę prosić o pomoc?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0883
Model serwera: QNAP TS -877XU-RP
 
A jak taki zabieg ma się do posiadania obecnych dysków? Zależy mi na tym by VM był na SSD, a reszta plików - foldery i podfoldery z plikami na obecnych dyskach HDD. Jeżeli taki zabieg jest możliwy to wystarczą dwa dyski SSD 240GB, które przejmą głównie rolę systemową i VM?
 
dalej "reszte" danych masz na hdd - sama VMka jest na SSD

mozna pojsc dalej:
dane trzymac na hdd
jeden ssd na system i tylko system
dwa ssdki w raid0 (szybko ale mniej bezpieczenie) na VM + regularna kopia (regula 3-2-1)
 
Rozumiem. Czyli mogę zrobić również tak, że kupię dwa dyski SSD, które będą w Raid1 i będą tylko na system i VM, a dwa obecne dyski będą również w Raid1 na dane? Ma to sens?
 
@pigers prośba o uzasadnienie dlaczego niezalecasz podejścia 2*SSD w RAID 1 z systemem + VM a promujesz 1* SSD na system i 1*SSD na VM. Rozumiem zysk z rozdzielenia obciążenie dysków ale nie akceptuje ryzyka padu dysk nieRAID z VM.
 
bardzo prosto : system ma byc odseparowany od danych - minimalizuje downtime potrzebny na restore systemu , podczas gdy dane sa generalnie nienaruszone i jest duzo latwiej odzyskac dostep do nich - nawet po prostu wpinajac dyski do innego QNAPa.

To czy ktos zrobi raid/single disk to jego decyzja, w koncu to on placi za dyski :)
 
Czyli sugerujesz by kupić 2 dyski ssd. Myślałem, że dokupię tylko jeden dysk SSD do VM, a obecne dyski HDD w RAID1 będą na system i do trzymania danych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak odzyskać dane