Do domu ... TS410 czy TS419P ... który wybrać ?

kacper97

Nowy użytkownik
Noobie
29 Sierpień 2010
2
0
1
51
Warszawa
Witam
Jak w temacie ... serwer będzie magazynem wszelkiej maści plików w moim domu.
Parametry mają podobne ... różnią się chyba tylko procesorem i ilością pamięci ... przynajmniej tyle rzuciło mi się po przeczytaniu informacji ze strony producenta.

Cena TS410 jest bardziej atrakcyjna jeśli chodzi o zakup do domu lecz chciałbym by służył mi przez lata dlatego wybrałem możliwość montażu 4 dysków i waham się przy wyborze droższego rozwiązania.

Nie wiem jak jest z montażem dysków ... czy muszą być od razu wsadzone 2 czy stopniowo mogę uzupełniać kolejnymi dyskami ? zaczynając od jednego ...
Czy jeśli dyski nie będą pracować jako raid muszą być tego samego typu i pojemności ??

Bardzo proszę o podpowiedź co wybrać bym był zadowolony :D
Jeszcze jedna uwaga … jestem zielony w tej materii :(

Pozdrawiam
Paweł & kacper97
 
Hey

Jesli faktycznie chcesz, aby NAS sluzyl Ci przez lata, to tylko i wylacznie NAS oparty o Intel x86. Ta platforma nie ma tylu ograniczen co ARM. Dla przykladu... program do sciaganie torrentow, rtorrent++, znacznie lepiej dziala na seri x39, x59 niz na seriach nizszych. Generalnie polecam Ci kupic nawet TS-239 i zastosowac ewentualnie wiekszej pojemnosci dyski. Kazdy z NAS'ów z serii x10 i x19 i tak wkrotce zostanie zastapiony nowszym modelem, a roznia sie wlasciwie tylko procesorami. Lepiej kupic NAS'a na mniejsza ilosc dyskow i na przyklad dodatkowe dyski podlaczyc przez eSATA lub USB, niz kupowac cos gorszego.

Pozdrawiam
 
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Przejżałem oferty z prockiem intela i wpadłem na S Disk Station DS411+
Można powiedzieć że jest to odpowiednik QNAP TS-459 Pro
Ceny jakie znalazłem to jakieś 700 zł różnicy na korzyść DS411+
Co sądzicie o takim wyborze ?? (pomijając to że jesteśmy na forum QNAP-a)

Pozdrawiam
Paweł & kacper97
 
Hey,

Zalaczam plik z SmallNetBuilder > NAS charts.
Wymienionego przez Ciebie modelu S nawet nie ma na liscie.
Jesli spojrzysz to zobaczysz duzo urzadzen firmy QNAP. Produkty QNAP nie boja sie porównań i recenzji.

Osobiscie nie powinienem wypowiadac sie na ten temat, poniewaz jestem adminem forum i to jasne, ze bede Ci polecal QNAP'a.
Jednak nie ma co ukrywac, ze S przekonuje do swoich urzadzen za pomoca wygladu wizualnego ich interfejsu - pokazali to kolejny raz prezentujac wersje 3 swojego firmwar'u.
Z tego co sie orientuje wymieniony przez Ciebie model TS-459 ma wsparcie wirtualizacji, certyfikat VMware i CITRIX.
Ponadto cytujac slowa PCLab.pl porównań urządzeń NAS : "W naszym przekonaniu najlepiej wypadł produkt QNAP-a".

Powiedz czy chcesz to urzadzenie prywatnie czy nie. Jesli prywatnie, to moze uda mi sie cos zalatwic dla CIebie jakis rabat od ceny enduser (pisz na pm). Jesli na firme to niestety nie pomoge, ale moze warto zadzwonic do dystrybutora i powiedziec jaka jest sytuacja.

Dodam tylko, ze QNAP ma ciekawe plany co do serii x59 ... nie moge zdradzic detali...

Jest naprawde spora ilosc argumentow, ktorymi moglbym Cie przekonac do QNAP'a... Uwazam, ze decyzje powinienes podjac sam. Jesli cena stanowi problem (a nie ma co sie oszukiwac nie jest to malo pieniedzy), moze pomysl o tym co mowilem. 2 dyski + 2 dyski po USB. I na przyszlosc przejscie na wyzszy model albo cos innego.

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • testy_smallnetbuilder.jpg
    testy_smallnetbuilder.jpg
    70,7 KB · Wyświetleń: 817
Osobiście mam TS410, bardzo fajnie się spisuje jako domowy magazyn filmów zdjęć i wszelkiej maści danych, jedyny mankament to cieniutkie transfery kopiowania między PC a NASem, w TS-419 masz niewiele większe
Filmy mkv, m2ts 1080p i 720p elegancko śmigają, choć nie powiem rozglądam się za szybszym modelem 4bay

Co do TS-459 cena powala w stosunku S 411+, ale pobór prądu jest o 100% większy podczas aktywnego działania ( 35 vs 65W ) co już nie jest takie ciekawe

Właśnie czekam co to za niusy odnośnie wersji x59, jakiś nabór betatesterów był czy cuś ;) ;)