Pomoc Dobór UPS do Qnap 453A oraz PC

haki

Entry Technician
Q Associate
5 Sierpień 2015
53
4
8
32
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Poszukuje Ups do podtrzymania Serwera NAS, PC, switcha oraz routera.

Znajomy polecił mi cos takiego:

Zasilacz UPS APC BACK-UPS 1400VA 230V AVR USB LED

Zależy mi na gniazdkach PL, najlepiej jakby pokazywał na obudowie za ile się rozładuje lub jakieś oprogramowanie które monitoruje PC.

Mój komputer to:

Płyta Główna: MSI Z97 GAMING 7

Procesor : Procesor Intel Core i7-4790K

Chłodzenie Procesora: Dark Rock 3

Pamięć Ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

Dysk systemowy: Crucial M550, samsung evo 840

Dysk pozostały: WD red 2 tb oraz 3 tb

Karta Graficzna: MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
Ktoś coś podpowie?
 
Do nas + router to apc cs 350 jest wystarczający, pamietaj że ups to w zasadzie służy tylko do tak krótkiego podtrzymania aby się serwer zdążył zamknąć i tyle, jak chcesz mieć wszystko na chodzie przez godzinę razem z pc to droga impreza będzie.
 
Zasilacz to Corsair RM 650w, wiec nie tak złe, mój komp bierze 450-500w, szukam czegoś żeby uciągnelo kilka minut w porywach do 10min, bo przecież po to jest ups. Jakbym chcial pracować bez prądu to rozgladalbym sie za generatorem.
 
Osobiście brał bym używkę Apc back 1000 (tanio i niezniszczalnie) nawet jak trzeba aku wymienić. To co zaproponował Tobie kolega jest bardzo dobre (jak masz fundusze bierz!)
Do apc jest soft który poda potrzebne informacje (power chute.... czy jakoś podobnie), a jak podepniesz pod nas, to serwer poda czas podtrzymania.
 
Do tego typu zastosowania polecam Ci APC Back-UPS Pro 900 (BR900G-FR). Powinien spełnić twoje oczekiwania a do tego jest bezgłośny. W zależności od czasu podtrzymania można wybrać modele wyższe. Niestety nie są już takie ciche.
 
Do tego typu zastosowania polecam Ci APC Back-UPS Pro 900 (BR900G-FR). Powinien spełnić twoje oczekiwania a do tego jest bezgłośny. W zależności od czasu podtrzymania można wybrać modele wyższe. Niestety nie są już takie ciche.

Myślałem o nim, ale on ma 540w, nie wiem czy utrzyma pracujący komputer, router, switch, i qnapa