Pomoc Dodatkowy Qnap Backup

jack.szew

Passing Basics
Beginner
24 Grudzień 2018
17
0
1
49
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 GbE
Witam!
WPadł mi ręce drugi Qnap TS-219PII, chciałbym go wykorzystać do backapu i powiększenia przestrzeni dyskowej.

Ma dwie zatoki, jeden dysk ma byc w całości do Backapu głównego QNAPA, a drugi ma być w całości udostępniony na głównym QNAPIE.
1. Backup, myślę że RRSYNC, czy lepiej cos innego do podstawowego backupu, bez udziwnień?
2. Udostępnianie, JBOD, iSCSI, tez niewiem co wybrać, ma służyć do powiększenia przestrzeni dyskowej na głównym QNAPIE.
Ma to być jak najprostrze rozwiązanie, główny QNAP to TS-251+.
Dziękuję

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-219PII
 
1. RTRR też się dobrze sprawdzi
2. Możesz utworzyć po prostu shared folder i na drugim nasie go zamontować w filestation - nie piszę, że tak lepiej, ale że tak też się da
 
2. VJBOD albo LUN

QNAP VJBOD (Virtual JBOD)

upload_2019-1-23_9-4-19.png


1. Wbudowany RTRR daje rade :)
 
Ok, bo chyba zrobiłem bląd, zrobiłem oba dyski jako single i nie widze tych opcji które podaje @pigers, rozumiem, ze muszę stworzyć pulę i wtedy bedzie możliwe to pokonfigurować, zabieram się za robote, narazie dziękuję wszystkim.
TS-251+ - 4.3.6.0805 Build 20181228 - Qnap Główny
TS-219PII - 4.3.3.0789 Build 20190102 - Backup

Na 219 zarządzanie dyskami jest bardzo ubogie, nie wiem jak to ugryźć, nie moge udostepnic przestrzenia na głównego QNAPA, Backup opanowany.

upload_2019-1-23_11-29-50.png

Jak lepiej zrobić dyski Raid0 czy JBOD?
 
Chciałbym zarządzać tą przestrzenią na głównym qnapie jak lokalnym dyskiem, ale widze ze się nie da, czyli zostaje opcja udostępniania folderu jak pisał @cajar.
Rozumiem, że żadne doinstalowane oprogramowanie tego nie ogarnie?
 
Ok opanowane, wszystko działa, backup leci, 2 tb dysk z drugiego Qnapa widzialny jako Virtualny Dysk na głównym. Nie pytajcie jak to zrobiłem.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Do zamknięcia.