Dolphin instalacja na Qnap?

Dyskusja w 'Sugestie nowych funkcji' rozpoczęta przez użytkownika Grzes978, 13 Styczeń 2009.

Ładowanie...
  1. Grzes978

Grzes978 Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Bielsko Biała
    Local Time:
    14:51
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-109/209 Pro 100 Mbps
    Mam pytanie czy jest mozliwość zainstalowania oprogramowania Dolphin na Qnapie? Dolphin, jest to oprogramowanie słuzace do łątwego kreowania i prowadzenia portalu społecznosciowego. Generalnie instalacja programu i sam program działa podobnie jak Joomla, wiec podpiecie pod php, lub msql, oraz wypakowanie plików programu do folderu na Qweb. Instalacja też wyglada podobnie.
    Więc po dłuzszym przemyśleniu wydaje mi się że powinno działać. Czy moze źle kombinuję. Jestem zainteresowany testowaniem tego oprogramowania dlatego też to pytanie.

dziękuję za odpowiedzi.

oprogramowanie Dolphin strona glowna - http://www.boonex.com/

p.s. mam nadzieje że jeśli spróbuje zainstalować dolphinka na qnapie a nie ma takiej mozliwości to chyba nic nie "uszkodzę" go? tylko po prostu się to nie uda.

2. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    13:51
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    jeśli korzysta on tylko z php i mysqla to jak najbardziej da się. Doplhin jest cmsem a więc da rade i nic nie uszkodzisz.
    Aby go zainstalować musisz w phpMyAdminie utworzyć nową baze danych(np.Dolphin_cms) nast. wgrać pliki do folderu QWeb i rozpocząć instalacje wywoływając plik instalacyjny w przeglądarce www. Przy instalacji musisz się odwołać do tej bazy, która utworzyłeś (podac jej nazwe) tak jak login i haslo uzytkownika, ktory ma dostep do tej bazy. Reszte powinnieneś dać sobie rade.
    Pozdrawiam.

3. Grzes978

Grzes978 Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Bielsko Biała
    Local Time:
    14:51
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-109/209 Pro 100 Mbps
    tak włąśnie myślałem, bo generalnie zasada taka sama jak z joomla, tylko zastanawiałem sie czy bedzie grac a jak nie bedzie to czy coś sie nie spierd....li, chciałem tylko potwierdzenia od kogoś moich domysłów.

Fajnie w takim razie w weekend sie pobawie. I znów sie czegos naucze.

Dzieki za podpowiedź. Napisze jak bedzie działać.

Poleć tę stronę