Doradztwo "przedzakupowe"...

tomekbady48

Entry Technician
Q Associate
3 Grudzień 2017
37
2
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Szanowni,
jako jeszcze aktualny użytkownik Malucha (WD My Cloud 3 TB), ze wzgl. na potrzebę aktualizacji systemu w wymienionym sprzęcie na wersję 5, która zbiera same fatalne recenzje w kwestii użyteczności/funkcjonalności (bez update stracę dostęp zdalny do urządzenia), postanowiłem przesiąść się na Mercedesa (QNAP), stąd moja obecność na niniejszym forum.
Od kilku miesięcy szukam dla siebie alternatywy, przeglądam fora, czytam recenzje i doszedłem do wniosku, iż jednym z najsensowniejszych rozwiązań jest urządzenie QNAP (wiem, nie odkryłem Ameryki, choć dla mnie to zupełnie "nowe terytorium").
W związku z powyższym piszę niniejszego posta mając nadzieję, iż eksperci z forum znajdą chwilę cennego czasu na pomoc niżej podpisanemu żółtodziobowi w wyborze odpowiedniej opcji. Proszę zatem o wskazanie urządzenia dla mnie, które zapewni zupełnie podstawowe możliwości:

1. Regularny backup (laptop, a może nawet wybrane katalogi, w tym dokumenty, multimedia, inne)
2. Może foty z telefonu (w zastępstwie Zdjęć Google bądź opcja połączenia Googla z NASem)
3. Multimedia (odtwarzanie w sieci domowej materiałów w jakości 4K i 1080p + audio)
4. Zdalny dostęp do serwera wraz z możliwością odtwarzania materiałów, przeglądania i edycji plików, etc.

Nie spodziewam się szerszego użytkowania serwera.

Budżet (bez dysków): powiedzmy ok. 1200-1600 zł.

Rozpatrywałem następujące urządzenia:
1. QNAP TS-231P3-2G
2. QNAP TS-211D-4G

Będę wdzięczny za pomoc, z co z góry dziękuję.
 
Podbijam - 253D i od tego się zaczyna. Ten NAS ma stosunek ceny do jakości mega.
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekbady48
@Pawliko co masz na myśli? Mojego potwora? Do filmów i tak lepiej materiał + Zidoo lub coś podobnego.
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekbady48
@Pawliko co masz na myśli? Mojego potwora? Do filmów i tak lepiej materiał + Zidoo lub coś podobnego.
Mam na mysli o to oo
TS-253D | Czterordzeniowy serwer 2,5 GbE NAS dla zawodowców, z obsługą kart rozszerzeń PCIe dla 10 Gb/s lub dysków M.2 SSD w celu przyspieszenia działania
ai.imgur.com_X6x1Q5P.png


To mam na mysli. Dla mnie to jest oszustwo i tyle. Nawet nie bede opisywal jaki to jest scam.
Napisze tylko zebys nie liczyl na to co tutaj jest napisanie i tle.
Co do calej reszty nie mam absolutnie zadnych zastrzezen, i z calego serca polecam.
Ba, sam bym sie na takiego przesiadl :D
 
3. Multimedia (odtwarzanie w sieci domowej materiałów w jakości 4K i 1080p + audio)
Odrazu ostrzegam, to nie bedzie dzialac. Albo kupujesz server, albo kupujesz odtwarzacz do multimediow, albo dokladasz 5 razy tyle i kupujesz dwa w jednym.

Propozycja w/w jest bardzo dobra ;)

Co nie będzie działać? Na leciwym WD My Cloud i starym jak świat OS 3 mam robiony backup multimediów i TV (zarówno starszy Samsung, jak i relatywnie nowy LG) wszystko odtwarzają: 720p, 10180p, 4k + dowolne formaty multimediów. OS 3 ma DNLA i zawsze bez problemu znajduje tę chmurę i udostępnione katalogi, bezproblemowo wszystko odtwarzając na TV. Podobnie ze zdjęciami i audio.
Jeśli czego nie rozumiem lub błędnie interpertuję - sorry.
 
3. Multimedia (odtwarzanie w sieci domowej materiałów w jakości 4K i 1080p + audio)
Odrazu ostrzegam, to nie bedzie dzialac. Albo kupujesz server, albo kupujesz odtwarzacz do multimediow, albo dokladasz 5 razy tyle i kupujesz dwa w jednym.

Propozycja w/w jest bardzo dobra ;)

Co nie będzie działać? Na leciwym WD My Cloud i starym jak świat OS 3 mam robiony backup multimediów i TV (zarówno starszy Samsung, jak i relatywnie nowy LG) wszystko odtwarzają: 720p, 10180p, 4k + dowolne formaty multimediów. OS 3 ma DNLA i zawsze bez problemu znajduje tę chmurę i udostępnione katalogi, bezproblemowo wszystko odtwarzając na TV. Podobnie ze zdjęciami i audio.
Jeśli czego nie rozumiem lub błędnie interpertuję - sorry.
Ja mowie o BEZPOŚREDNIM odtwarzaniu z QNAPA po HDMI.

A DLNA, PLEX, EMBY, bedzie dzialac bez problemow.
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekbady48
3. Multimedia (odtwarzanie w sieci domowej materiałów w jakości 4K i 1080p + audio)
Odrazu ostrzegam, to nie bedzie dzialac. Albo kupujesz server, albo kupujesz odtwarzacz do multimediow, albo dokladasz 5 razy tyle i kupujesz dwa w jednym.

Propozycja w/w jest bardzo dobra ;)

Co nie będzie działać? Na leciwym WD My Cloud i starym jak świat OS 3 mam robiony backup multimediów i TV (zarówno starszy Samsung, jak i relatywnie nowy LG) wszystko odtwarzają: 720p, 10180p, 4k + dowolne formaty multimediów. OS 3 ma DNLA i zawsze bez problemu znajduje tę chmurę i udostępnione katalogi, bezproblemowo wszystko odtwarzając na TV. Podobnie ze zdjęciami i audio.
Jeśli czego nie rozumiem lub błędnie interpertuję - sorry.
Z tym odtwarzaniem to tak ostrożnie. Wg moich testów, bez porządnego odtwarzacza dobra 4k nie poleci.
 
Odrazu ostrzegam, to nie bedzie dzialac. Albo kupujesz server, albo kupujesz odtwarzacz do multimediow, albo dokladasz 5 razy tyle i kupujesz dwa w jednym.

Propozycja w/w jest bardzo dobra ;)

Co nie będzie działać? Na leciwym WD My Cloud i starym jak świat OS 3 mam robiony backup multimediów i TV (zarówno starszy Samsung, jak i relatywnie nowy LG) wszystko odtwarzają: 720p, 10180p, 4k + dowolne formaty multimediów. OS 3 ma DNLA i zawsze bez problemu znajduje tę chmurę i udostępnione katalogi, bezproblemowo wszystko odtwarzając na TV. Podobnie ze zdjęciami i audio.
Jeśli czego nie rozumiem lub błędnie interpertuję - sorry.
Ja mowie o BEZPOŚREDNIM odtwarzaniu z QNAPA po HDMI.

A DLNA, PLEX, EMBY, bedzie dzialac bez problemow.

Dzięki!
Uff, ulżyło mi. Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.
 
Dziękuję za info. a gdzie ta promocja?
tamte słowa są linkiem - forum samo "ułatwia" nam życie , pomacaj tamten teskt

Piękne dzięki! Umknęło mi :uf:. Gorący temat, do przemyślenia...W chwili pisania tej odpowiedzi zbliżam się do decyzji na tak.

Korzystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie: czy jako laik w kwestii QNAP, jednocześnie ktoś, kto generalnie zawsze radzi się sobie ze sprzętem, konfiguracją serwerów typu Serviio i innymi, WD My Cloud'ami, itp., będę w stanie samemu skonfigurować urządzenie pod ww. podstawowe potrzeby? Pytam dlatego, że przykładowo użytkownicy bardzo chwalą S (prosta konfiguracja wsparta kreatorami)? Dzięki za info.
 
Korzystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie: czy jako laik w kwestii QNAP, jednocześnie ktoś, kto generalnie zawsze radzi się sobie ze sprzętem, konfiguracją serwerów typu Serviio i innymi, WD My Cloud'ami, itp., będę w stanie samemu skonfigurować urządzenie pod ww. podstawowe potrzeby? Pytam dlatego, że przykładowo użytkownicy bardzo chwalą S (prosta konfiguracja wsparta kreatorami)? Dzięki za info.
I wlasnie dlatego ten sprzet tyle kosztuje, bo dasz rade to zrobic sam, nie trzeba tu byc ekspertem IT, wszystko da sie wyklikac z poziomu interfejsu.
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekbady48
skoro zarejestrowałeś się na forum - to tak ;)

Mega! :lol::lol::lol:Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. :lol::lol::lol: Dzięki, jestem podbudowany. Pamiętaj jednak, iż ocena moich możliwości może się okazać "na wyrost". Wówczas nie dam Ci żyć, nie będę zważał na "netykietę" i będą atakował, błagając o pomoc...;(
Raz jeszcze dzięki!
 
Korzystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie: czy jako laik w kwestii QNAP, jednocześnie ktoś, kto generalnie zawsze radzi się sobie ze sprzętem, konfiguracją serwerów typu Serviio i innymi, WD My Cloud'ami, itp., będę w stanie samemu skonfigurować urządzenie pod ww. podstawowe potrzeby? Pytam dlatego, że przykładowo użytkownicy bardzo chwalą S (prosta konfiguracja wsparta kreatorami)? Dzięki za info.
I wlasnie dlatego ten sprzet tyle kosztuje, bo dasz rade to zrobic sam, nie trzeba tu byc ekspertem IT, wszystko da sie wyklikac z poziomu interfejsu.

Dzięki piękne!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. samsung dlna
  2. TS-253D jaki UPS
  3. ts-253d