Pomoc Dostęp do drugiego Nas-a z poziomu Qnap-a (Kodi)

olobus

Entry Technician
Q Associate
15 Luty 2017
30
2
8
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie,

Mam pytanko w temacie dostępu do innych Nas-ów z poziomu Qnap-a

Aktualnie mam w domu: "WD My Book Live Duo 6TB" i "Qnap TS-251A".
Czy jest szansa na dostęp do plików zapisanych na WD z poziomu Qnap-a?
Najbardziej interesuje mnie, czy jest możliwość uruchamiania filmów i przeglądania zdjęć zapisanych na pierwszym serwerku WD przez Qnapa (np przez aplikacje Kodi) podłączonego kablem HDMI do TV ?

Proszę o poradę jak to zrobić w możliwie najlepszy sposób.
Pozdrawiam
 
Dzieki za podpowiedzi, będę dzisiaj męczył temat i sorki jeśli pytanko było banalne ale przyznam się, że jeszcze nie uruchamiałem nigdy Kodi i to będzie mój pierwszy raz :) Dzięki Wam koledzy już nie muszę szukać :D
 
- jest możliwość wyświetlania zdjęć z telefonu na ekranie TV przez tą aplikacje bez zapisywania na dyskach serwerka?
to jest pilot do KODI, a funkcjonalność o której Ty mówisz to "cast to tv" a to zapewnia TV i telefon (ewentualnie Chromecast).
Mój telewizor zapewnia tylko telewizje :D dlatego zaciekawiła mnie ta wypowiedz - chromecast - hmm ciekawe..(niekiedy korzystałem z nowszych telewizorów i tam rzeczywiście świetnie działa połączenie z telefonem ja jednak nie mam takiego tv ;)
 
Zdjęcia ja wyświetlam screen mirroring. Kodi na androida i taka sama konfiguracja jak na qnapie. Poprawnie ustawiona sieć na router i qnap umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów w sieć domowej jak i poza. Teraz jestem w pracy wracam w niedziele jak coś chętnie odpowiem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Zdjęcia ja wyświetlam screen mirroring. Kodi na androida i taka sama konfiguracja jak na qnapie. Poprawnie ustawiona sieć na router i qnap umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów w sieć domowej jak i poza. Teraz jestem w pracy wracam w niedziele jak coś chętnie odpowiem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Fajnie..., mnie ciekawi czy da sie uzyskać podobny efekt jak np w telewizorach Samsung Smart i tam udostępnianie fotek lub video na telewizorze (bez zgrywania plików i tylko w tym momencie jak chce coś komuś pokazać )
 
Co do zdjęć zainstaluj sobie qfile na telefonie w ustawieniach zrobić automatyczne przesyłanie zrobionych zdjęć na qnap i odpada uciążliwe kopiowanie przed oglądaniem :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Co do zdjęć zainstaluj sobie qfile na telefonie w ustawieniach zrobić automatyczne przesyłanie zrobionych zdjęć na qnap i odpada uciążliwe kopiowanie przed oglądaniem :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Właśnie chodzi mi o to żeby nie kopiować plików (obojętne czy automatycznie czy ręcznie). chodzi o sytuacje taką że np przychodzi Ciocia ze swoim telefonem i na chwilkę pokazuje swoje ostatnie fotki z urodzin na moim telewizorze :D bez kopiowania - tylko je wyświetla bezpośrednio z telefonu na ekranie telewizora
 
WD też ma taką możliwość wdphotos czy jakoś tak kiedyś z tego korzystałem. Przesyłanie zdjęć na serwer.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka