Pomoc Dostęp do katalogu dowloads

kostek8

Passing Basics
Beginner
18 Listopad 2017
3
1
3
48
Radom
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0597 build 20180528
Model serwera: QNAP TS-251A
Cześć,
potrzebne mi info jak zrealizować nieograniczony dostęp do katalogu download w którym mam zasoby dociągane przez rtorrent.
Mam utworzonego usera admin z zabezpieczeniem dwóch kroków - autentykacją kodu przez telefon i aby dostać się do zasobów katalogu i coś na nich wykonać jestem zmuszony do używania tego konta a nie chciałbym go używać.
Oczywiście utworzyłem też usera drugiego z prawami admina ale mimo to z tego konta mogę podejrzeć tylko zawartość struktury drzewka bez możliwości dostania się do podkatalogu - mam komunikat odmowa dostępu.
Ideał dla mnie to użycie np. Directory opusa i przy użyciu tego filemanagera wykonanie z poziomu windowsa operacji którą chcę zrealizować czyli:
w rtorrent wyrzucenie z listy pliku którego nie chcę już seedować i pod filemanagerem przegranie danych tego pliku do innego katalogu: np. multimedia do którego pod filemanagerem pod windą mam swobodny dostęp.
 
Mam dokładnie to samo. Jakiegokolwiek usera nie ustawię z pełnymi prawami do katalogu DOWNLOADS, i dopnę go do adminów - nie ma mowy o dostępie do tegoż katalogu.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
upload_2018-6-18_10-17-50.png


przy tak ustawionych opcjach - user tester moze kasować/dodawać elementy w tym katalogu

pokażcie screeny od siebie.
 
Dodałem specjalne uprawnienia dla usera i mam dostęp do download z poziomu interfejsu graficznego NAS, pozostaje temat dostępu z Windy.
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    105,3 KB · Wyświetleń: 44
  • 2.jpg
    2.jpg
    95,8 KB · Wyświetleń: 32
  • 3.jpg
    3.jpg
    87,7 KB · Wyświetleń: 39
Dziękuję za poradę - rozwiązałem wreszcie problem - ustawiłem w Edytuj uprawnienia folderu współdzielonego w zakładce Dostęp hosta Microsoft Windows adres karty sieciowej i routera i mam dostęp.