Pomoc Dostęp do plików na dysku USB

sewas1979

Passing Basics
Beginner
10 Marzec 2015
11
2
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem NAS QNAP.
Podłączyłem do serwera dysk USB ale nie wiem jak przegrać dane z tego dysku na serwer.
Do tej pory używałem S i tam w File station był normalnie widoczny podłączony dysk USB.

Czy w QNAP również można jakoś te dane skopiować na serwer?

Dodam, że nie za bardzo pasuje mi transfer plików po sieci. Nie po to serwer ma USB3.0 żeby kopiować pliki z prędkością 9MB/s...
 
Hmmm.

To co robię nie tak?
Podłączam dysk USB do portu USB w QNAP.
Partycje dysku (NTFS) są widoczne w Panel Sterowania -> Urządzenia zewnętrzne.
Uruchamiam File station i nigdzie nie mogę znaleźć dysku USB...
Już wiem o co kaman.

Jak byłem zalogowany na użytkownika, którego utworzyłem to on nie miał uprawnień do dysku USB.
Jak przelogowałem się na admina to w File station widać dysk USB.

Tylko czy za każdym razem będę miał do takich akcji używać konta admina?
Jestem przyzwyczajony do tego, że tworzę użytkownika z prawami admina i konta admina nie używam praktycznie w ogóle...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
ja też raz tak miałem, ze po podłączeniu dysku serwer go nie widział w File station. Ale dzisiaj sprawdzałem i nie było żadnych problemów. Szukaj po lewej stronie ekranu ;)
 
przyzwyczaj sie do pracy na koncie admina ... akurat zaprzeczenie wszelkich zasad które wbijają do głowy na szkoleniach z Unixa ;)

Przepraszam, że odkopuję temat ale mam ten sam problem... Stworzyłem drugie konto z uprawnieniami administratora ale za każdym razem kiedy włożę pendrive'a czy dysk pod USB to na stworzonym koncie muszę dodawać uprawnienia do tego dysku.
Da się ustawić tak, aby na nowe konto z uprawnieniami admina miało uprawnienia do wszystkiego co podepniemy pod usb?
 
No to słabo. Myślałem że użytkownik z prawami administratora to odbicie lustrzane admina a jednak czasem człowiek trafia na zagwozdkę i trzeba kombinować na dodatkowym koncie.
 
No niestety w takim razie trzeba z tym żyć. W Qnapie pewnie nie można też zmienić loginu dla głównego administratora z admin na inny?
Szukałem już chyba wszędzie ale nie znalazłem takiej możliwości.
 
Z jednej strony lepiej zmienić lub wyłączyć admina bo jest to bezpieczniejsze a z drugiej, wiąże się to ze sporymi problemami podczas użytkowania.

Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość zmiany admina na inny login ale jeżeli rzeczywiście mam się codziennie wqrzać bo coś nie działa to jednak podziękuję.