Dostęp do QNAP-a w Viście ( win 7) w sieci domenowej.

slawas69

Nowy użytkownik
Noobie
12 Październik 2009
1
0
1
Serwer QNAP pracuje w mojej sieci jako serwer plików. Sieć jest oparta na domenie (Windows Serwer 2003). Współpraca QNAPA z użytkownikami domeny przebiegała jak dotąd bez większych problemów - na poszczególnych stacja są zainstalowane głównie WinXPprof. Problem pojawił się w momencie próby podpięcia VISTY (i testowania Windows7). Stacje podłączają się bez problemów do domeny. Logowanie użytkowników domenowych bez żadnych problemów , dostęp do zasobów sieciowych na serwerach windowsowych - bez problemów. Brak dostępu do QNAP-a - to jedyny problem. QNAP nie powinien nawet żądać hasła w przypadku próby jego otwarcia przez użytkownika domeny z komputera który jest dołączony do domeny.Nie tylko żąda hasła i nazwy użytkownika, ale nawet próba połączenia się z serwerem na pomocą: Domena\NazwaUżytkownikaDomeny -> HasłoDomenoweUżytkownika kończy się komunikatem o złej nazwie lub złym haśle.
Mogę podłączyć się tylko w ten sposób: NazwaSerweraQNAP\UżytkownikLokalnyQNAPA -> HasłoUżytkownikaLokalnegoQNAPA.
Chcąc korzystać z zasobów udostępnionych użytkownikowi domeny muszę korzystać z FTP-a: Domena+NazwaUżytkownikaDomeny -> HasłoDomenoweUżytkownika.

EDIT
Znalazłem rozwiązanie: http://www.linux-watch.com/news/NS4434907782.html
Najważniejsze to:
Click "Start -> Run." Then, type in the Run field: "secpol.msc." That will bring you to Vista's security policy system. Once there, use "Go to: Local Policies > Security Options" and then find "Network Security: LAN Manager" authentication level. Once there, change the Setting from "Send NTLMv2 response only" to "Send LM & NTLM -- use NTLMv2 session security if negotiated."