Dostęp do QNAP-a w Viście ( win 7) w sieci domenowej.

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika slawas69, 12 Październik 2009.

Ładowanie...
  1. slawas69

slawas69 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    02:54
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Serwer QNAP pracuje w mojej sieci jako serwer plików. Sieć jest oparta na domenie (Windows Serwer 2003). Współpraca QNAPA z użytkownikami domeny przebiegała jak dotąd bez większych problemów - na poszczególnych stacja są zainstalowane głównie WinXPprof. Problem pojawił się w momencie próby podpięcia VISTY (i testowania Windows7). Stacje podłączają się bez problemów do domeny. Logowanie użytkowników domenowych bez żadnych problemów , dostęp do zasobów sieciowych na serwerach windowsowych - bez problemów. Brak dostępu do QNAP-a - to jedyny problem. QNAP nie powinien nawet żądać hasła w przypadku próby jego otwarcia przez użytkownika domeny z komputera który jest dołączony do domeny.Nie tylko żąda hasła i nazwy użytkownika, ale nawet próba połączenia się z serwerem na pomocą: Domena\NazwaUżytkownikaDomeny -> HasłoDomenoweUżytkownika kończy się komunikatem o złej nazwie lub złym haśle.
    Mogę podłączyć się tylko w ten sposób: NazwaSerweraQNAP\UżytkownikLokalnyQNAPA -> HasłoUżytkownikaLokalnegoQNAPA.
    Chcąc korzystać z zasobów udostępnionych użytkownikowi domeny muszę korzystać z FTP-a: Domena+NazwaUżytkownikaDomeny -> HasłoDomenoweUżytkownika.

EDIT
    Znalazłem rozwiązanie: http://www.linux-watch.com/news/NS4434907782.html
    Najważniejsze to:
    Click "Start -> Run." Then, type in the Run field: "secpol.msc." That will bring you to Vista's security policy system. Once there, use "Go to: Local Policies > Security Options" and then find "Network Security: LAN Manager" authentication level. Once there, change the Setting from "Send NTLMv2 response only" to "Send LM & NTLM -- use NTLMv2 session security if negotiated."

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.