Pomoc Dostęp do strony logowania - błąd certyfikatu

slimik

Entry Technician
Q Associate
10 Wrzesień 2018
46
1
8
45
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Cześć,

Sytuacja wygąda nastepująco, mam do zarzadzania QNAP TS-873, łączę się do niego przez VPN. Po wpisaniu adresu urządzenia pojawia się monit o potwierdzenie wyjątku bezpieczeństwa. W celu pozbycia się tego komunikatu przy pomocy openSSL wygenerowałem sobie certyfikat i zainstalowałem to na QNAP, po dodaaniu certyfikatu do systemu, a także przeglądarki Firefox wszystko pięknie działa, strona logowania zgłasza się bez problemu z informacją o tym że połączenie jest zabezpieczone. Niestety na przeglądarce EDGE czy Chrome dostaję komunikat o niezabezpieczonym połączeniu (certyfikaty są dodane). Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Oczywiście certyfikat jest ważny mimo komunikatu z Chrome o tym , że jest inaczej.
 

Załączniki

  • chrome.png
    chrome.png
    16,5 KB · Wyświetleń: 68
  • EDGE.png
    EDGE.png
    21,4 KB · Wyświetleń: 64

Załączniki

  • Chrome.png
    Chrome.png
    27,7 KB · Wyświetleń: 75
  • Device.png
    Device.png
    18,5 KB · Wyświetleń: 69
  • Mozilla.png
    Mozilla.png
    84,1 KB · Wyświetleń: 73
  • RootCA.png
    RootCA.png
    19 KB · Wyświetleń: 68
1. Nie wiem po co Ci SSL w sieci lokalnej (VPN to tez sieć lokalna) ? sztuka dla sztuki.
2. Certyfikaty dla serwerów WWW wydaje sie na góra rok (czemu ? zapytaj się Apple'a ;> ) i większość przeglądarek .. będzie marudzić że cert jest BE
3. Chrome i Edge korzystają z systemowego magazynu zaufania, podczas gdy FF ma swój własny. Pytanie czy dodałeś RootCA we właściwym miejscu ? Installing the trusted root certificate (olej że to dla Lync'a)
4. Nie masz firmowego CA, które jest dodane we wszystkich kompach we firmie ? Np AD ma to ?
 
1. Nie wiem po co Ci SSL w sieci lokalnej (VPN to tez sieć lokalna) ? sztuka dla sztuki.
2. Certyfikaty dla serwerów WWW wydaje sie na góra rok (czemu ? zapytaj się Apple'a ;> ) i większość przeglądarek .. będzie marudzić że cert jest BE
3. Chrome i Edge korzystają z systemowego magazynu zaufania, podczas gdy FF ma swój własny. Pytanie czy dodałeś RootCA we właściwym miejscu ? Installing the trusted root certificate (olej że to dla Lync'a)
4. Nie masz firmowego CA, które jest dodane we wszystkich kompach we firmie ? Np AD ma to ?
1. Mi może do szczęścia nie jest to potrzebne, ale osoba która czasami też tym zarządza, bardzo na to narzeka.
3. Zrobiłem wg tego co napisałaś problem nadal występuje.
4. Nie. nie posiadam, lepiej zrobić to przez Windows Server?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Certyfikaty SSL
  2. Certyfikat
  3. błąd certyfikatu
  4. certyfikaty