Pomoc Dostęp do strony www na serwerze TS-112T

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Mam następującą sytuację. Moja domena to lisow.com.pl. Strona postawiona na serwerze domowym TS-112P. Jak wpisuję z zewnętrznej sieci www.lisow.com.pl wszystko zachowuje się OK. Jak pominę www i wpiszę lisow.com.pl "ląduję" na moim routerze, na stronie logowania mimo, że mam na nim przekierowany port 80. Czy da się z tym coś zrobić? Nie mogę na przykład zweryfikować strony przez narzędzia webmasterskie googla. Roboty nie dostają się na moją stronę.
 
Już kiedyś ci pisałem że działa i jest OK. Działa z www i bez. Roboty się dostaną jak je odpowiednio skonfigurujesz.
Nie wiem dlaczego czepiłeś się dostępu z LAN przez adres WAN. Tłumaczyłem że przekierowania są pomiędzy siecią zewn a wewn więc router nie realizuje ci takiego zapytania. Tak ma być.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
"Nie wiem dlaczego czepiłeś się dostępu z LAN przez adres WAN. "

Ja nigdzie nie pisałem, że sprawdzam to po LAN. Próbowałem u córki z neostrady. Jak wpisałem lisow.com.pl pojawiało się okno z logowaniem do routera, jak wpisałem www.lisow.com.pl było wszystko OK, więc nie wiem dlaczego zasugerowałeś się tym, że sprawdzam to wewnątrz sieci.
 
W Virtual Hosts ustaw osobne przekierowanie dla adresu z www i bez www. Powinno być po problemie.
Coś bliże bo jestem ciemny. Mam tak:
upload_2015-3-28_21-16-42.png

Próba to taka strona na której testuję z poziomu WAN moją naukę PHP.
 
W tym miejscu tworzysz wirtualne hosty. Nic trudnego:) dodajesz najpierw pierwszego czyli np: www.lisow.com.pl na HTTP porcie 80 (o ile taki ma ustawiony serwer www) i katalog w którym znajduje się strona. Oczywiście podstawowy jest katalog "Web" i jedyny kruczek to to że strona musi być w podfolderze folderu Web. Potem dodajesz kolejnego vh jako lisow.com.pl, i gotowe.
Np tak:
 

Załączniki

  • lisow.jpg
    lisow.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 25
  • lisow2.jpg
    lisow2.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 22
OK Zrobiłem jak mówiłeś, ale wejście lisow.com.pl wymusza po https nie po http i również jest problem polegający na wyrażeniu zgody i bla, bla, bla. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
co masz dokładnie namyśli? na co wyrażenie zgody?.i jaki problem?
Nazwa hosta-tu wpisz nazwę domeny twojej czyli zamiast "proba" ma być cała domena. Masz tak?
port :80
 
Ale tylko u Ciebie. Mam tak:
upload_2015-3-31_9-5-17.png

Próba jest nieistotna pisałem wcześniej służy do prób i eksperymentów wewnątrz sieci. A nawiasem mówiąc w logach nie widzę, żeby ktoś z zewnątrz wchodził na stronę.
 
u mnie tez obie domeny: bez i z www chodza ok. jestes pewien ze calkiem z osobnej sieci zewnetrznej sprawdzasz ?
jesli masz potrzebe szukania dalej rozwiazania to szukałbym plików konfiguracyjnych vhost i tam sprawdził jak jest są skonfigurowane i ewentualnie edytował.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.