Pomoc Dostęp do www spoza sieci lokalnej

Ymil

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2016
33
1
2
8
72
Rybnik
ślonzok.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Proszę o pomoc.
(Występuje problem na innych portach ale dla uproszczenia sprawy skupię się na jednym porcie "80")
Mogę dostać się do strony www w sieci lokalnej. Nie mam dostępu spoza sieci lokalnej.
Router Asus RT-AX55 port 80 przekierowany na IP TS-453A
Sprawdzałem status portu 80 na stronie: https://yuip.org/pl/port-check
Wynik: port 80 - zamknięty.
- Serwer WWW na TS-453A Włączony, ustawiony port 80
Jak to ugryźć? Jak otworzyć port na Qnap?
Wyjaśniam, że kiedy przekieruję port 80 na routerze na inny mój NAS - DS-214play, wtedy
Na stronie https://yuip.org/pl/port-check staus portu 80 jest: Otwarty
Jeszcze parę dni temu było dobrze
Być może przyczyną jest wcześniej uruchomiony Security Counselor z qnap app
Program stwierdził, że jest zagrożenie, bo jest dostęp z zewnątrz do serwera www.
kliknąłem na: napraw automatycznie. - No i chyba wtedy się porobiło.
Wersja oprogramowania Firmware: 5.0.0.1853
Model serwera: QNAP TS-453a
 
A masz QuFirewalla na problematycznym NASie?
Uruchomiłem i na ile moja wiedza pozwalała ustawiłem na "przepuszczaj wszystko" Wtedy porty się pootwierały.
Jako, że mam niewystarczającą wiedzę w tym temacie, odinstalowałem QuFirewalla i szukam pomocy, gdzie jeszcze można te porty odblokować (innym sposobem) Wcześniej działało bez uruchomionego QuFirewalla.
Boję się, że uruchamiając QuFirewalla narobię więcej szkód. Mam na serwerze dane osobowe rodziny. Nie mogę ryzykować z nieznanym programem.
 
Nie znalazłem w QuFirewallu opcji, gdzie by można było wybrać konkretny port i go otworzyć.
Były trzy opcje z różnymi ilościami gotowych reguł. - Wybrałem te z dołu z liczbą 54 i wtedy działało.
Jednak przy próbie dodania swoich reguł...brak było opcji wyboru portów.
1) W sieci lokalnej możesz się do Qnapa połączyć?
2) Z zewnątrz jak się łączysz? Masz IP zewnętrzne?
Mam dostęp do pulpitu administracyjnego lokalnie po IP lokalnym i po domenie ale w sieci lokalnej. IP mam stałe. Zależy mi najbardziej na porcie 80 strony www, 1723 VPN i 8096 Emby.
 
Przekieruj port na nas (qnap) a w qnapie masz pewnie aplikację QFirewall tam też musisz przepuścić port 80
Masz tyle cierpliwości, żeby rozjaśnić jak to zrobić? (tam też musisz) gdzie "TAM".Gdzie w tej aplikacji znaleźć opcję, gdzie można wybrać konkretny port i go otworzyć / "Przepuścić"?
Skoro masz dostęp lokalnie i z zewnątrz to w czym problem? Chcesz firewalla skonfigurować?
Tak, chcę znaleźć opcję/możliwość gdzie mogę znaleźć konkretny port i go otworzyć.
 
Ja może co innego powiem.
Kolego jak nie radzisz sobie z konfiguracją prostą w celu "wystawienia" QNAPa na świat, to odpuść sobie takie rzeczy. Zostań jedynie z VPN.
Emby chcesz wystawić na zwykłym http 8096, bez żadnego certyfikatu SSL (port 8920), serwer www tak samo...
Żebyś nie płakał z czasem, że ktoś obcy sobie buszuje po NASie..
Jeśli tak usilnie chcesz tych usług, to postaw to chociaż za Rev proxy z SSL, zawsze trochę bezpieczniej
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. counselor