Pomoc Dostep przez myqnapclud.com. Qnap 451

Janou

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
23
3
3
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Przetrzepalem chyba caly internet. Mam problem z dostepem do serwera nas przez domene nazwa.myqnapcloud.com. Do tej pory ie mialem zadnego poblemu. Pewnej nocy cos sie stalo i koniec. Nas jest dostepny w sieci poniewaz przez ip i numer portu moge sie logowac (niestety polaczenie https jest wedlug przegladarki niebezpieczne). W ustawieniach na NASie przy konfiguracji routera opcja "test" ma czerwony krzyzyk. Wyrzuca blad na porcie 8082. Port sprawdzalem jest otwarty/widoczny. Przed bledem w konfiguracji zmienialem tylko przesyl danych po rj45: ustawilem opcje trunk na dwoch kablach, chociaz nie weim czy to ma cos do rzeczy. Problem wystepuje w sieci LAN i WAN. Ustawilem tez vlan na androidzie ktory tez przestal dzialac. Jedyne co sie nie zmienilo to dostep przez takie aplikacje jak qnap finder na kompie oraz qmenager, qfile na androidzie.

QNAP TS 451
Build 4.2.1
Router tp link wdr 430p.

Jezeli o czyms zapomnialem to przepraszam, jestem nowym uzytkownikiem qnap wiec nie jestem az tak obeznany. Prosze o pomoc i gory dziekuje.


Pozdrawam
Lukasz
 
U mnie podobnie. Coś się stało i nie mam dostępu przez nazwa.myqnapcloud.com. Z telefonu przez aplikacje się loguje czyli usługa cloudlink działa. Porty nawet do testów ustawiłem aby NAS sobie sam poustawiam (upnp) i dalej nie działa.
 
Też to mam od niedawna. Udało mi się jedynie ustalić, że NAS nie aktualizuje WAN IP w DDNS. Router podaje, że WAN IP to 100.68.xxx.xxx, a w ustawieniach myQNAPcloud niezmiennie widnieje DDNS IPv4: 109.173.xxx.xxx. Klikanie "Aktualizuj" aktualizuje... tylko datę aktualizacji :/

Ktoś ma pomysł jak przekonać NASa, że zmienił się WAN IP?

TS-251 (QTS 4.2.0 30.01.2016), Asus RT-N56U.
 
Podpowiesz jak skasować konto ? Zalogowałem się do myqnapcloud.com i za diabła nie mogę znaleźć. Chyba, że nie ma takiej możliwości i trzeba założyć nowe, z nową nazwą urządzenia - a tego bym chciał uniknąć :) EDIT: A fakt, że w "Automatycznej konfiguracji routera" co jakiś czas wywala mi komunikat - "brak routera UPnP" i dopiero po n-tym kliknięciu "Przeskanuj" zatrybi - może być powodem (oprócz działania mi na nerwy) ?