Pomoc Downgrade firmware

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
Po pierwsze sprawdź, kompatybilność tych oprogramowań. W kilku momentach gdy się cyferki zmieniały były jakieś drastyczne zmiany robione. Zdradzisz powód takiej decyzji? Z czym dokładnie masz problem?
 
Po pierwsze sprawdź, kompatybilność tych oprogramowań. W kilku momentach gdy się cyferki zmieniały były jakieś drastyczne zmiany robione. Zdradzisz powód takiej decyzji? Z czym dokładnie masz problem?

Od kilku dni próbuję postawić na NAS plexconnect aby mieć plex serwer dla Apple TV, ale bez skutku. Nie znalazłem pomocy ani na tym forum ani na zachodnim i chciałbym spróbować z nizszą wersją fw
 
Czy twój NAS funkcjonuje normalnie? Jeśli tak czy próbowałeś po prostu załadować nowy firmware z webpanela, taj jakbyś podnosił wersję? Być może w niektórych przypadkach będzie to niemożliwe - moje wcześniejsze uwagi. Na wszelki wypadek porób kopie ... Cała operacja może być nieprzyjemna i może kosztować Cię później wiele pracy aby nadać normalną funkcjonalność.
 
Po pierwsze sprawdź, kompatybilność tych oprogramowań. W kilku momentach gdy się cyferki zmieniały były jakieś drastyczne zmiany robione. Zdradzisz powód takiej decyzji? Z czym dokładnie masz problem?

Od kilku dni próbuję postawić na NAS plexconnect aby mieć plex serwer dla Apple TV, ale bez skutku. Nie znalazłem pomocy ani na tym forum ani na zachodnim i chciałbym spróbować z nizszą wersją fw

Przy próbie fw recovery posługiwałem się opisem z wiki qnapa… ale mój TS ma innego biosa niż w opisach, ai start z DSL z dysku USB wywala się na autokonfiguracji. Dzwoniłem do serwisu i tam powiedzieli mi, że można odblokować zdalnie opcję downgrade'u ale nie chcieli powiedzieć jak to zrobić :(
Czy twój NAS funkcjonuje normalnie? Jeśli tak czy próbowałeś po prostu załadować nowy firmware z webpanela, taj jakbyś podnosił wersję? Być może w niektórych przypadkach będzie to niemożliwe - moje wcześniejsze uwagi. Na wszelki wypadek porób kopie ...


nie zależy mi teraz na danych… skopiowałem zawartość dysków na zewnętrzny HDD a kolejna kopia jest na dyskach lokalnych. W zasadzie ze wszystkim już sobie poradziłem:

1). Timemachine pod OS X maverics - Qfix do poprzednich wersji 4.0.3 4.0.4 poprawił też 4.0.5 - na razie działa bez pudła
2). Goodsync - producent wydał poprawkę - to był problem synchronizatora a nie NAS :)

Ostatnim problemem jest PlexConnect i zamykam grzebanie w NAS :)… ale z tym mam mega problem opisany tu:

https://forum.qnap.net.pl/temat/wyzwanie…-czy-ktoś-postawił-na-ts-469l-plexconnect.4537/
Czy twój NAS funkcjonuje normalnie? Jeśli tak czy próbowałeś po prostu załadować nowy firmware z webpanela, taj jakbyś podnosił wersję? Być może w niektórych przypadkach będzie to niemożliwe - moje wcześniejsze uwagi. Na wszelki wypadek porób kopie ... Cała operacja może być nieprzyjemna i może kosztować Cię później wiele pracy aby nadać normalną funkcjonalność.

web panel oraz qfinder wywala się przy ok 20% - komunikat o niepowodzeniu operacjiW sumie na tym forum brakuje mi zakładki QNAP w ekosystemie Apple :)… może admin o tym pomyśli :)
 
chymmm jak tego też próbowałeś to chyba ja nic więcej nie wskóram...

zaczynam zastanawiać się nad wykonaniem kopii według poniższego przykładu (tak na wszelki wypadek):
Start your QNAP device and login via SSH. Some time after you start your machine, you will hear a beep and a bit later you'll hear a longer beep. Wait for a few more seconds and then connect to the machine via SSH. The username is admin and the password is admin too.

Once you are logged in, you can save the content of your flash partitions to a USB stick. Connect a USB stick to your QNAP and wait for the system to mount it. In my case, it was mounted at /share/external/sdi but you can find the location with the following command:


mount | grep external
/dev/sdi1 on /share/external/sdi type vfat [...]

Now go to this directory and make a backup of your flash partitions:

cd /share/external/sdi
cat /dev/mtdblock0 > mtd0
cat /dev/mtdblock1 > mtd1
cat /dev/mtdblock2 > mtd2
cat /dev/mtdblock3 > mtd3
cat /dev/mtdblock4 > mtd4
cat /dev/mtdblock5 > mtd5
cd
umount /share/external/sdi

Disconnect your USB stick from your QNAP, connect it to your PC and to add the mtdX files to your regular backup.


źródło


UWAGA operacje na wewnętrznej pamięci flash, można załatwić NAS na amen.
W sumie na tym forum brakuje mi zakładki QNAP w ekosystemie Apple :)… może admin o tym pomyśli :)
A będziesz taki dział prowadził pioniersko?
 
W sumie na tym forum brakuje mi zakładki QNAP w ekosystemie Apple :)… może admin o tym pomyśli :)
Jak sobie to wyobrażasz? Wszystkie działy osobno dla Apple? Nie ma takiej potrzeby.

zaczynam zastanawiać się nad wykonaniem kopii według poniższego przykładu (tak na wszelki wypadek):
Start your QNAP device and login via SSH. Some time after you start your machine, you will hear a beep and a bit later you'll hear a longer beep. Wait for a few more seconds and then connect to the machine via SSH. The username is admin and the password is admin too.

Once you are logged in, you can save the content of your flash partitions to a USB stick. Connect a USB stick to your QNAP and wait for the system to mount it. In my case, it was mounted at /share/external/sdi but you can find the location with the following command:


mount | grep external
/dev/sdi1 on /share/external/sdi type vfat [...]

Now go to this directory and make a backup of your flash partitions:

cd /share/external/sdi
cat /dev/mtdblock0 > mtd0
cat /dev/mtdblock1 > mtd1
cat /dev/mtdblock2 > mtd2
cat /dev/mtdblock3 > mtd3
cat /dev/mtdblock4 > mtd4
cat /dev/mtdblock5 > mtd5
cd
umount /share/external/sdi

Disconnect your USB stick from your QNAP, connect it to your PC and to add the mtdX files to your regular backup.

źródło


UWAGA operacje na wewnętrznej pamięci flash, można załatwić NAS na amen.
To jest dla serwerów NAS z pamięcią flash (nie DOM - czyli nie x86).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Gdybym miał podstawy merytoryczne to chętnie, ale przecież sam widzisz. że jestem "cieńki bolek", bez znajomości linuxa i raczej pytający niż rozwiązujący problemy:)...Nie… nie wszelkie działy, ale tematy specyficzne dla Apple - np Timemachine, Plexconnect, zarzadząnie udziałami… tematy generyczne oczywiście bez zmian
To jest dla serwerów NAS z pamięcią flash (nie DOM - czyli nie x86).
Dziękuję za tą bezcenną uwagę. Sprawa nie jest błaha więc i uwaga ważna. ;)
… no to sorry - z tego co wiem, ja mam kość DOM
 
Dzięki za chęc wsparcia, ostatecznie poszedłem inną drogą wychodząc z założenia, że przyczyna moich zmagań - czyli chęć odpalenia wtyczki PlexConnect musi dać się uruchomić na dowolnym fw i downgrade jest "obejściem" a nie "rozwiazaniem"…. Po kolejnych godzinach lektury i prób udało mi sie uzyskać to co chciałem, zatem temat mozna zaknąć. Jak znajdę chwilkę to opiszę tutorial Plexconnect - czyli jak uruchomić odtwarzanie "własnych" treści wprost z qnap na Apple TV.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.