Pomoc DSM6 na Qnap

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Czy udało się może komuś postawić nowe ********* oraz dsm6 na Qnap?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Wszystko masz w googlach... - to nie boli.
CoSTa nieźle to opisał: QNAP TVS-471 vs. ********* - gotowy obraz maszyny wirtualnej do wzięcia
Testowałem i nawet działa ;)
Dziękuję Ci bardzo, odbijam piłeczkę, czytanie nie boli. Pytałem o DSM 6 !

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Podobno 6 działa, ale w kontenerach Dockera jeszcze tego chyba nie ma.
Przepraszam, tu powinna być ostatnia wersja: https://hub.docker.com/r/segator/*********/
DSM6 ********* - działający loader
 
Podobno 6 działa, ale w kontenerach Dockera jeszcze tego chyba nie ma.
Przepraszam, tu powinna być ostatnia wersja: https://hub.docker.com/r/segator/*********/
DSM6 ********* - działający loader
Widziałem ten temat na forum jednak dotyczy on bardziej instalacji na PC a nie Qnap. Dlatego zadałem pytanie czy ktoś próbował zmigrować do dsm6

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Nie wiem do kogo skierowałeś to pytanie ale jeśli o mnie chodzi to obecnie mam obydwa systemy i raczej korzystam z QTS. Ale ciekawy jestem nowego DSM więc w końcu od czego jest ta wirtualizacja na naszych Qnapach ;)

@mariuszsal właśnie próbuję zainstalować DSM ale ciągle mam jakiś błąd. Początkowo miałem problem przy formatowaniu ale dodałem HDD2 i poszło dalej. Teraz pojawia się problem przy samej instalacji. Wyrzuca błąd 21. Już nie wiem co robię nie tak. Czy potrzebne są jakieś specjalne ustawienia maszyny wirtualnej?
 
Tak. Specjalne ustawienia to: karta sieciowa Intel gigabit (loader nie zawiera sterowników virtio) dyski ide lub sata.
Jeśli po tym nie uda ci się wgrać obrazu pobierz jeszcze raz ten plik img. Wrzucilem nowszą wersję, która zaczytuje mac adres z hypervisora a nie z loadera.
 
Dobra, ustawiłem HDD1 jako SATA i pobrałem ten nowy .img i działa. Nie wiem czy obydwie czynności pomogły czy tylko jedna z nich ale ważne, że ruszyło :D

Dzięki wielkie za pomoc :beer: