Pomoc Duże obciążenie procesora w stanie spoczynku

demo

Entry Technician
Q Associate
6 Wrzesień 2016
86
9
8
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam,
Od pewnego czasu zaobserwowałem niepokojące obciążenie procesora w stanie spoczynku, tzn większość usług mam powyłączanych takich jak klient torrent, video station, photo station itd. W statusie systemu w zakładce procesy widnieje proces qsync.php który pożera aż 25% użycia procesora, drugim procesem jest bodajże vpnfilter który zabiera kolejne 25%.

Poniżej zrzut ekranu jak to u mnie wygląda, w tej chwili vpnfilter jest nieaktywny i nie wiem co go wywołuje:

ai.imgur.com_rc7HcKP.png


Może ktoś wie z czym to się je i jak zniwelować obciążenie procesora?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.5 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Qsync wyłączony a w procesach dalej widnieje, myślałem ze VPN tez mam wylaczony. Jak wrócę do domu to obadam jeszcze co i jak. Może w złym miejscu wyłączam qsync?

Sprawdziłem zdalnie i pojawił się również VPN :/

auploads.tapatalk_cdn.com_20170612_fcdc464ae45abe5eb2d4023a0e3aebbc.jpg


Sent using Tapatalk
Jeśli vpn i qsync wyłącza się jak na poniższych screenach to mam wyłączone, co jeszcze można zrobić żeby wyłączyć te procesy?

qsync
ai.imgur.com_puO4TqD.png


vpn
ai.imgur.com_N2dnRfR.png
 
Wszystko się zgadza tylko czemu procek ma chodzić na 50% jak nie musi, włącze kodi jakiś film coś pobiore i mamy 100%.
Na chwilę zainstalowałem 4.3 i problemu nie ma, wróciłem do starszej wersji i problem od razu się pojawił.

Poszukam tego terminala tylko jaką komendę mam wpisać?
 
.... śledzę dyskusję, bo nie wiem jak z poprzednią wersją firmwar'u (4.2.4) ale po uaktualnieniu do wersji 4.3.3 (najnowszej), u mnie jest jeszcze gorzej, ponieważ qsync.php zajmuje wszystkie dostępne zasoby procesora tzn. od 80 do 90% (przykładowy screen poniżej) reszta procesów pozostałe 10 do 20% ... więc zajętość procesora mam ok 100% cały czas.
... praktycznie wszystko co mogłem wyłączyłem

ajasmin.vot.pl_procesy_qnap.jpg


.... ponieważ nie dawało mi to spokoju, wyłączyłem wszystko co mogłem i po restarcie nic ( proces wrócił po ok. 40 minutach ), nstępnie usunąłem (czyt. odinstalowałem) wszystkie app (zgodnie z sugestią w wątku) i też nic,
... ale zauważyłem, że po poprzedniej wersji firmware'u pozostała mi na pulpicie ikonka aplikacji "Menager Kopii Zapasowych" (MKZ), którą w panelu App Center -> moje aplikacjie /czy wszystkie aplikacje/ -> nie było (była nowa o podobnej ikonie "Hybrid Backup Sync - Beta") .. usunąłem ją więc z poziomu pulpitu (nie mogłem jej odinstalować standardowo -> jedynie prawy klawisz myszy -> usuń )
... po restarcie wszystko wróciło do normy,
Trochę to dziwne, bo mam drugiego QNAP'a (domowego) i tu nic takiego się nie wydarzyło, mimo że MKZ również pozostał po poprzednim firmware ...

Konfiguracja : TS-220, wersja oprogramowania: 4.3.3 0210 Build 20170606 dwa dyski w RAID 1
 
Zgadza się na 4.3 tez ten proces się pojawił, u mnie standardowo 25% użycia procesora. Poddałem się i postawiłem NAS-a od nowa z formatem dysków. Póki co qsync.php nie pojawił się w procesach.


Sent using Tapatalk
 
... poprawa była tylko "chwilowa" (kilka godzin nocnych był spokój) i teraz ponownie qsnyc.php szaleje 80 do 90% ....
.... skończy się pewnie podobnie jak u Ciebie :)
 
Szkoda tylko ze nadal nie znamy przyczyny bo takie stawianie systemu od nowa to nie jest hop siup. Musiałem zrobic beckup 4tb danych :/ wolałbym żeby sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości a jak już to dobrze było by wiedzieć jak wyeliminować szkodnika.


Sent using Tapatalk
 
Fakt, robiłem kilka razy żeby zobaczyć co tam ciekawego w 4.3 a później downgrade...
Teraz decyzja a upgrade będzie przemyślana i dojrzała żeby znowu nie skończyło się down.. ;-)


Sent using Tapatalk
 
Witam,

Mam ten sam problem CPU 97%, próbowałam sposobów wyżej opisanych, działały tylko na chwilę. Co najlepsze to upgradu nie robiłam przez ostatnie 4 miesiące....a problem się pojawił, wczoraj zrobiłam upgrade do nowszej wersji 4.2.6 ale dalej to samo... TS -459U+
:-(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak wyłaczyć procesy
  2. ramdisk