Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

Irokez

Entry Technician
Q Associate
23 Marzec 2017
47
3
8
50
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie.

QNAP TS-253A ma 2 osobne porty LAN więc i można zrobić 2 różne ustawienia sieci. Tylko jak je dobrze odseparować?

O co mi chodzi.
Chcę wykorzystać wbudowane QVR-Pro do podłączenia kamery IP na działce przez most radiowy (Ubiquiti).
Niby jest szyfrowanie, ale chciałbym się trochę zabezpieczyć gdyby komuś udało się znaleźć backdoora do Ubiquitu czy kamery, aby nie wiele mu to dało.
Łącze miało by być tylko dostępne dla QVR-Pro <-> kamera IP. Brak dostępu dalej do sieci wewnętrznej, internetu itp.
Jak to zrobić? Bo ustawienie samej innej klasy IP to chyba nie wszystko.

Pozdrawiam.
 
Chodzi o sytuację "ktoś "pożyczył" klienta nanostation".
O ile WiFi zabezpieczysz, to LAN nie, i jeżeli kumaty zechce podłączyć go do laptopa, to zobaczy moją wewnętrzną sieć.
Stąd pytanie o konfigurację "oddzielnej" sieci tylko dla potrzeb tego łącza i QVR Pro.

hmm.. chyba trzeba potrenować jak to wygląda. Ustawię jakieś 10.10.10.1 i obadam co "widać"
 
Nie, to ja nie rozumiem jak to działa, z sieci to tylko podstawy mam.
Nie wiem czy te LAN'y są przez soft NAS'a spinane razem, czyli czy ustawiając na Eth2 przykładowe 10.10.10.1/30 i podłączając się laptopem, zobaczę komputery wpięte do Eth1 w sieci na 192.168.0.1. Czy będę mógł swobodnie przeglądać zasoby NAS'a (np filmy/zdjęcia na potrzeby serwera DLNA). Jeśli tak, to czy można to ograniczyć.

Ten drugi LAN ma byś tylko podłączony do mostu na Ubiquiti, gdzie na końcu jest kamera. Żadnych routerów czyli przypisuję stałe IP, bez DHCP itp.
Boję się przejęcia tego zdalnego klienta/anteny bo LAN w nim nie jest chroniony.

PS. jest gdzieś przystępnie opisane o co chodzi z tym Virtual Switch w QNAP? Poradniki jak ustawić są, ale nie mam zielonego pojęcia jakie to ma praktyczne zastosowanie (czyli nie potrzebuję ;)).
 
Każda karta to osobna sieć, usługi dla każdej z kart da się ustawić indywidualnie.
upload_2019-2-25_21-28-23.png

upload_2019-2-25_21-29-17.png
 

Załączniki

  • aaa.png
    aaa.png
    119,7 KB · Wyświetleń: 48
W tych katalogach lepiej nic nie zmieniaj bo QVR się wysypie.
Domyślną sieciówkę z tego co pamiętam, zmienia się w sam QVR-Pro, na chwilę obecną nie mam tego zainstalowane żeby podesłać screna.
 
Chodzi o to?

I wtedy wyłączenie w usługach sieci wszystkiego nie przeszkodzi nagrywać?
Zestawię na krótko łącza i jutro spróbuję.
 

Załączniki

  • Bez tytułu1.png
    Bez tytułu1.png
    251,6 KB · Wyświetleń: 57