Dwie sieci na QNAP-ie 419-P

viggen

Nowy użytkownik
Noobie
31 Grudzień 2009
1
0
1
Witam wszystkich. Nie jestem użytkownikiem Qnapa, a przyznam, że urządzenia te na pierwszy rzut oka wyglądają dosyć solidnie i jak czytam (także na tym forum) posiadają sporo możliwości.
Jestem "z lekka" zorientowanym laikiem na temat NASów. Mam do Was pytanie.
Ze specyfikacji Qnapa TS-419P wynika, że umożliwia on podłączenie się do dwóch niezależnych sieci. Czy w związku z tym zasoby na dyskach NASa utworzone w ramach jednej sieci są "fizycznie" widziane przez użytkownika podpiętego do tej drugiej? Albo czy np. jest możliwe aby dwa dyski pracowały tylko "dla" sieci nr 1 a pozostałe dwa tylko dla sieci nr 2.
W moim wypadku chciałbym aby moja stacja robocza była całkowicie izolowana (bardzo ważne dane) od "reszty świata", którą jest druga sieć z dostępem do internetu, w której trzymam już mniej poufne dane. Chciałbym uniknąć kupowania dwóch oddzielnych urządzeń.
Dzięki.
 
viggen napisał:
czy np. jest możliwe aby dwa dyski pracowały tylko "dla" sieci nr 1 a pozostałe dwa tylko dla sieci nr 2.

Nie.

Dostęp do QNAPa jest możliwy z obydwu sieci.
Nie rozumie Twoim ostatnich zdań.
Jeśli nie chcesz aby QNAP miał dostęp do sieci, która ma wyjście na internet to po prostu go do niej nie podłączaj, albo wcześniej użyj sprzętowego firewalla, który będzie blokował dostęp do QNAPa(z jednej strony).