Dylemat, co wybrać? DS215j czy TS-231?

whtn666

Nowy użytkownik
Noobie
22 Grudzień 2015
3
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,
zastanawiam się nad zakupem drugiego NASa - przeznaczonego jedynie na trzymanie archiwizacje ważnych danych. Do tej pory łączyłem te funkcję z serwerem multimediów na jednym urządzeniu, ale dyski, jak wszystko, się zużywają i myślę, ze rozsądniej byłoby podzielić to na dwa urządzenia.
Nie chcę wydawać za dużo, więc myślałem o dwóch urządzeniach DS215j oraz TS-231. Czy ktoś z Sz.U. widział może jakieś porównanie bądź sprawdzał samemu jak wygląda na nich wydajność dla danych szyfrowanych? A może w podobnych okolicach cenowych jest coś lepszego?
 
Cześć,
Wydajnościowo wg danych porducentów wskazują, że 231 jest nieco lepszy od 215j. Jeśli chodzi o dane szyfrowane to na stronach masz porównanie:
Qnap Serwery NAS firmy QNAP - oficjalna strona w Polsce (NAS)
S Wydajność - Produkty - Rozwiązania NAS S

Ja natomiast na twoim miejscu mocno zastanowił się nad Intelem nawet tym z TS-251. Jest to niewiele droższe urządzenie, bo już schodzi z półek a wydajnościowo dużo lepiej wygląda. Serwery NAS firmy QNAP - oficjalna strona w Polsce (NAS)
 
Dzięki, qnap nie chce pochwalić się wartościami dla małych plików co dla mnie istotniejsze, ale patrząc na resztę statystyk też powinien wypaść lepiej.

TS-251 niestety odpada - jest o połowę droższy, a nie chce aż tak przekraczać założonego budżetu.
 
Dzięki, qnap nie chce pochwalić się wartościami dla małych plików co dla mnie istotniejsze, ale patrząc na resztę statystyk też powinien wypaść lepiej.

TS-251 niestety odpada - jest o połowę droższy, a nie chce aż tak przekraczać założonego budżetu.


mialem az 2 miechy ds215j... sprzedalem..dlaczego...smiech na sali...512 ram.brak mozliwosci dolozenia..procesor 2x800 armada.dla mnie ds215j mial byc do filmow..Przy laczu ktore mam w domu 0.5Gbps downloadstation nie ogarnial predkosci..przy 1 torrencie obciazenie procesora rzedzu 3/4 lipa po calosci..Jestem szczesliwym posiadaczem TS 251 i uzbieraj kase kup.dorzuc ram do 8 GB i jest bajecznie.!

i dlaczego S nigdy wiecej nie kupie...Glupia polityka braku HDMI.!!!
 
Dołóż i bierz x51 - zainstalujesz sobie wirtualne DSM i będziesz mieć 2 w 1. Genialna sprawa (dla tych co wcześniej nie znali takich tajnos trickos).
 
Ja w domu mam DS115. Ostatnio do pracy kupowałem i po długich zastanowieniach kupiłem TS253pro. I powiem Ci, że sprzęt rewelacja. Oprogramowanie wg mnie lepsze od DSM. Wadą są niedociągnięcia w tłumaczeniu, ale mam nadzieję że to się zmieni. Ja polecam wszystkim Qnap.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
mialem az 2 miechy ds215j... sprzedalem..dlaczego...smiech na sali...512 ram.brak mozliwosci dolozenia..procesor 2x800 armada.dla mnie ds215j mial byc do filmow..Przy laczu ktore mam w domu 0.5Gbps downloadstation nie ogarnial predkosci..przy 1 torrencie obciazenie procesora rzedzu 3/4 lipa po calosci..Jestem szczesliwym posiadaczem TS 251 i uzbieraj kase kup.dorzuc ram do 8 GB i jest bajecznie.!
ja mam ds213j podlaczone do smarttv samsunga i nie narzekam :)

ech... skonczy sie tym, ze znowu kupie sprzet za wiecej niz sobie zalozylem, ale z drugiej strony ram jest tani, a oficjalne cyferki wgladaja imponujaco...