Pomoc Dysk M.2 do TS-351-2G

quartist

Nowy użytkownik
Noobie
28 Marzec 2019
3
0
1
34
github.com
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

zastanawiam się nad zakupem urządzenia ts-351-2g jednak nie potrafię określić czy wybrany przeze mnie dysk m2 będzie pasować.
Proszę o pomoc w wyborze pasujących dysków m2. Sam wybrałem dysk: GOODRAM 120GB SATA S400U M.2 2280. Czy ten dysk jest kompatybilny z urządzeniem ts-351?
Z sieci otrzymuję również sprzeczne informacje co do wirtualizacji na tym urządzeniu. Czy ts-351 po rozszerzeniu do 4GB RAM wspiera wirtualizację czy obsługuje tylko lxc + dockery?

Dziękuje za pomoc.
 
Popatrzmy w AppCenter dla tego modelu :
Centrum aplikacji :: Zasadnicze elementy QTS :: QNAP

upload_2019-3-28_11-21-52.png


wirtualka zadziała - ale będzie woooolna

Lista kompatybilności - QNAP
nie ma tam goodrama - co nie znaczy, że nie będzie działał ;)
 
Dzięki za rozwianie wątpliwości co do wirtualizacji. Na moje potrzeby (1vcore, 256MB RAM, 5GB dysk, debian netinstall cli only) wydajność taka wystarczy. Nie dla wszystkich usług są dockery a lxc nie jestem fanem.

Pytając o zgodnośc tego goodrama nie chodziło to że nie ma go na liście kompatybilności - to zweryfikowałem. Głównie chodzi mi oto czy fizycznie "będzie pasował", tych standardów M2 jest mase, później jeszcze podział na nvme, wyciecie po jednej stronie, po drugiej stronie, 2 wycięcia...
Czy ten dysk da się podłączyć i będzie pasował do gniazd ts-351? Bo rozumiem że jeżeli będzie pasował, a qnap pewne standardy obsługuje to dysk powinien zostać wykryty niezależnie czy jest na liście kompatybilności czy nie. Moja obawa głównie polega na tym że nie będzie pasował do gniazda lub że ten dysk nie wspiera jakieś technologi której qnap wymaga do działania.
 
moja szklana kula się stłukła - nie mam jak interpretować ....

na weryfikację poczekasz sobie.

kup tego nvme przez internet , jak nie będzie pasował do nasa to zwróc ssdka i dostaniesz kase z powrotem.

tyle razy to było przerabiane tutaj że nawet nie chce mi się dalej produkować.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Podział ssd