Pomoc Dysk sieciowy qnap

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Janou

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
23
3
3
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam, jakiś czas temu testowałem kilka programów do synchronizacji między windows a mój serwer. Niestety prawdopodobnie któryś się wysypał i zostawił mi lekki smietnik w jednym folderze. Otóż w folderze sieciowym pojawił mi się folder bez nazwy który.. zapętla się za każdym razem jak w niego wchodzę. Tzn wchodząc w niego tak jakby nic się nie dzieje. Folder jest odsyłaczem do folderu z którego chce wejść. Nie byłby to żaden problem, przecież można go usunąć.. Otóż nie... Windows się zapętla, liczy w nieskończoność ilość danych do usunięcia... Na chwilę obecnądotarł do 70TB, gdzie na moim qnapie mam zaledwie do dyspozycji 3,8 TB... Czy oprócz formatowania mojego RAID'a jest jakieś inne rozwiązanie..? Z góry dzięki za odpowiedź. Wstawiam zdjęcie jak wyglądają te foldery.

Bez tytułu.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201

Model serwera: QNAP TS451
 
skasuj ten folder ?
Sory za obraze ale inaczej sie nie da, coś nie tak z Tobą? Czytales co napisalem czy trudno bylo...?-.- Piszę że się zapętla. Nie da się usunąć.... Jeżeli ktoś chce udzielić pomocy to proszę zapoznać się z problemem a nie robić ze mnie durnia..
 
Kiedyś miałem podobny problem w openwrt. Przyczyną był link symboliczny w katalogu, tylko że ten link wskazywał na katalog w którym się znajdował. Pomogło wywalenie dowiązania symbolicznego z poziomu konsoli. Nie pamiętam tylko czy midnight commander sobie z tym radził czy trzeba bylo usunąć poleceniem.
Dowiązanie symboliczne – Wikipedia, wolna encyklopedia
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Kiedyś miałem podobny problem w openwrt. Przyczyną był link symboliczny w katalogu, tylko że ten link wskazywał na katalog w którym się znajdował. Pomogło wywalenie dowiązania symbolicznego z poziomu konsoli. Nie pamiętam tylko czy midnight commander sobie z tym radził czy trzeba bylo usunąć poleceniem.
Dowiązanie symboliczne – Wikipedia, wolna encyklopedia


Dzięki, to pomogło! Pogrzebałem pogrzebałem i okazało się że faktycznie to były powiązania z folderami które już nie istniały. Za pomocą paczki Optware IPKG i putty odnalazłem te foldery i usunąłem. Temat do zamknięcia. Dzięki!

PS. Dzięki za ciekawostkę, wzbogaciłeś moją wiedzę o nowe pojęcie.
 
  • Lubię to
Reakcje: badziewiak
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.