Pomoc Dysk SSD do qnapa

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
ADATA Premier Pro SP550 SSD 2,5 120GB 560 410MBs ASP550SS3-120GM-C nada się taki wyłącznie na system? Nie zależy mi na cache, chyba że da się zrobić i systemowy i cache na jednym.
 
A no i gitarra, ale jeśli przyjdzie mi chęć popełnić kopię skonfigurowanego systemu, to wyciągam go z qnapa, wkładam do peceta, traktuję przez g4l albo clonezilla i mam zabezpieczenie na przyszłość. Choć tak naprawdę to chyba wystarczy zrobić zwykłą kopię plików (poprawcie mnie).
 
A czyli g4l albo clonezilla, dziękować.
Eh... Mam nauczkę. Kupować akcesoria zgodne z listą zgodności dla zakupionego modelu. Teraz mam taki problem zgłoszony do supportu:
Kod:
Error [RAID1 Disk Volume] Volume is unmounted
Problem dotyczy dysku SSD spełniającego funkcję nośnika wyłącznie systemowego, zaczął się od ostatniej wersji firmware. Po wymianie korespondencji i przesłaniu im logów doszli do wniosku:

I can see you have SP550, which is not on our compatible list. It is possible that this HDD does not cooperate with new firmware as new functions are added. Power management of those drives can be different. Found some related messages in kernel log.