Dysk USB uśpienie

arnoldpr

Passing Basics
Beginner
2 Grudzień 2008
11
3
3
51
Chorzów
www.najra.x.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam !

Posiadam od kilku dni 209II oprócz zainstalowanych dysków w urządzeniu podłączyłem dodatkowo 1 dysk przez USB. Na ten dysk co 4 dni SA kopiowane katalogi przez qnapa taka kopia bezpieczeństwa. Mam problem gdyż dysk na USB pracuje ciągle nawet gdy nie jest używany (obudowa USB bez wentylacji mechanicznej więc się nagrzewa).
Czy ten dysk nie powinie po użyciu zostać przełączony w tryb stendbay?

Pozdrawiam Arnold
 
Z posiadanych przeze mnie informacji po USB nie są przesyłane żadne dane informacyjne o dysku oprócz jego nazwy. W celu testowym podłącz sobie dysk do Windowsa i uruchom program do testów dysków np. HDTune (bardzo duża ilość informacji jest niedostępna).
 
Z tego co wiem to np zewn dyski WD przechodza w tryb standby. Ale to jest ih sprzetowy suspend, niezalezny od komputera lub QNAPa.
Natomiast mozesz sie pobawic programami:
hdsuspend
i
hdparm
ktore powinienes miec na QNAPie. Uwaga zwlaszcza z tym drugim - zle jego uzycie moze zniszczyc dane, a podobno i w skrajnych przypadkach sam dysk. Jakos mi sie nie chce w to wierzyc ale uprzedzam :)
 
Nicodem napisał:
Z tego co wiem to np zewn dyski WD przechodza w tryb standby. Ale to jest ih sprzetowy suspend, niezalezny od komputera lub QNAPa.
Natomiast mozesz sie pobawic programami:
hdsuspend
i
hdparm

a jaka powinno miec parametry polecenie hdsuspen bo opis jest bardzo skromny a gogle tez milcza?