Pomoc Dysk WD i QNAP 239 Pro II

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Witam.
Mam mały problem i nie chcę nabałaganić :)
Posiadam QNAP 239 PRO II i stare dyski, które chcę wymienić na nowe (lepsze i większe) :)

Wybór padł na dyski WD RED model WD20EFRX (Red NASware 3.0) NAS Drives SATA 6Gb/s (SATA III) 2TB
Na stronie QNAP
Recommended :: TS-239 Pro II :: 3.5 HDD :: Compatibility list :: QNAP
sprawdziłem listę kompatybilności i dysk jest ale z uwagą

WD WD20EFRX (Red NASware 3.0) NAS Drives SATA 6Gb/s (SATA III) 2000 GB
Compatible TS-239 Pro II
As suggested by certain hard disk drive providers, the hard disk drives of the same brand and series are collectively recognized as compatible with QNAP products if the largest-capacity drive has passed the compatibility test.


Jeżeli dobrze rozumiem to ten dysk pasuje do mojego NASA. Zastanawia mnie jednak inna rzecz, taka sama uwaga jest np przy dyskach o pojemności 6TB, a według specyfikacji technicznej 239 Pro II max pojemność dysku to 2TB. Więc już sam nie wiem :-(

Kolejną sprawą to zamiana starych dysków na nowe. Stare dyski to Seagate 1TB. Czy mogę tak zrobić:
1. Wyciągam 1 dysk stary
2. Wkładam jeden dysk nowy i czekam na synchronizację
3. Wyciągam drugi dysk stary
4. Wkładam drugi dysk nowy i czekam na synchronizację

Czy ww sposób zadziała, czy też czeka mnie instalacja od nowa całego systemu i kopiowanie plików ze starego dysku na nowy?
Nikt nie ma jakiegoś pomysłu lub koncepcji czy te WD będą do mnie pasowały?
 
WD to zuoo konieczne ?
Wstaw sobie Seagate i bedzie dobrze.

w QNAPie jest manager dysków, a tam:
upload_2016-3-9_18-38-0.png


jest to nawet opisane w dokumentacji NASa !
 
Jak podmienić już doczytałem, dzięki za pomoc i przepraszam, że pytam o rzeczy oczywiste :) chodzi mi bardziej o tę listę kompatybilności, to znaczy czy będzie działał czy nie.
Konkretnie o to chodzi:



Mam mały problem i nie chcę nabałaganić :)
Posiadam QNAP 239 PRO II i stare dyski, które chcę wymienić na nowe (lepsze i większe) :)

Wybór padł na dyski WD RED model WD20EFRX (Red NASware 3.0) NAS Drives SATA 6Gb/s (SATA III) 2TB
Na stronie QNAP
Recommended :: TS-239 Pro II :: 3.5 HDD :: Compatibility list :: QNAP
sprawdziłem listę kompatybilności i dysk jest ale z uwagą

WD WD20EFRX (Red NASware 3.0) NAS Drives SATA 6Gb/s (SATA III) 2000 GB
Compatible TS-239 Pro II
As suggested by certain hard disk drive providers, the hard disk drives of the same brand and series are collectively recognized as compatible with QNAP products if the largest-capacity drive has passed the compatibility test.


Jeżeli dobrze rozumiem to ten dysk pasuje do mojego NASA. Zastanawia mnie jednak inna rzecz, taka sama uwaga jest np przy dyskach o pojemności 6TB, a według specyfikacji technicznej 239 Pro II max pojemność dysku to 2TB. Więc już sam nie wiem :-(
 
nie rozumiem czemu z uporem pchasz sie w problemy ?
jeśli NAS nie bedzie chodził 24/7 to nie ma sensu kupować takich dysków NASware.

Według forum ang QNAPa, NASy na Intelu działają z dyskami 3 TB i więcej.

Zastanawia mnie jednak inna rzecz, taka sama uwaga jest np przy dyskach o pojemności 6TB, a według specyfikacji technicznej 239 Pro II max pojemność dysku to 2TB. Więc już sam nie wiem
Jaki dysk kupujesz ? 2 TB czy 6 ? zejdź na ziemie i puknij się w czółko.