Pomoc Dysk zewnętrzny - szyfrowanie danych - odczyt / zapis

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

TSQ469

Passing Basics
Beginner
6 Grudzień 2014
27
3
3
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
100 Mbps
Witam,

posiadam QNAP-469PRO i chciałbym podłączyć do niego przez USB 3.0 dysk zewnętrzny WD 2TB.
W chwili obecnej (gdy dysk zewnętrzny nie jest zaszyfrowany) nie mam żadnych problemów.
Pytanie co się stanie, gdy dysk zewnętrzny zaszyfruję z poziomu WIN 8.1. programem BitLocker?
Wiem, że pod Windows wyskakuje okienko z pytaniem o hasło do tak zaszyfrowanego dysku.
Jak jednak zareaguje QNAP? Zapyta też o hasło i będzie je pamiętał do momentu odłączenia dysku zewnętrznego?
Czy też po prostu nie będzie taki zaszyfrowany dysk w ogóle możliwy do otworzenia?

A może nie powinienem szyfrować BitLockerem, tylko QNAP ma coś do szyfrowania, ale tak, żeby potem dysk był możliwy też do odszyfrowania z poziomu Windows?
Wolałbym jednak użyć BitLockera.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
TSQ469
 
Rozumiem, dzięki za info.
hmmm, czyli nie da się zrzucać danych na zaszyfrowany dysk zewnętrzny w żaden sposób? Nie ma jakiegoś sprytnego tutaj rozwiązania?
 
To mam jeszcze 2 pytania:
1) Czy mogę w ogóle za pomocą QNAPa zaszyfrować dysk zewnętrzny podłączony przez USB?
2) Jeśli tak, to czy odszyfruję potem taki dysk zewnętrzny z poziomu innego QNAPa? Bo mam ten dysk zewnętrzny na wypadek kompletnego uszkodzenia mojego QNAP'a. W razie jego uszkodzenia chciałbym kupić innego QNAPa (penie już inny model) i podłączyć do niego ten dysk zewnętrzny i móc go odczytać. Będzie to możliwe?
 
1) Czy mogę w ogóle za pomocą QNAPa zaszyfrować dysk zewnętrzny podłączony przez USB?
tak.

2) Jeśli tak, to czy odszyfruję potem taki dysk zewnętrzny z poziomu innego QNAPa? Bo mam ten dysk zewnętrzny na wypadek kompletnego uszkodzenia mojego QNAP'a. W razie jego uszkodzenia chciałbym kupić innego QNAPa (penie już inny model) i podłączyć do niego ten dysk zewnętrzny i móc go odczytać. Będzie to możliwe?
póki znasz klucz do odszyfrowania nie ma problemu - w razie wątpliwości pytaj na helpdesk.qnap.com
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bitlocker