Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

Bob27

Nowy użytkownik
Noobie
22 Listopad 2015
9
0
1
50
QNAP
TS-x31+
Ethernet
1 GbE
Witam,
Skończyły mi się pomysły, więc muszę tu się zwrócić o pomoc.
Mam TS-212, w tej same sieci są 4 komputery, router Huawei B315. Wszystko przez ostatni rok działało bezproblemowo. Kilka dni temu padł mi główny dysk, wymieniłem na nowy, przywróciłem NAS do ustawień fabrycznych. Po włączeniu i skonfigurowaniu żadnym sposobem nie mogę z poziomu eksploratora windows dostać się do dysków NASa. Z żadnego z komputerów, wcześniej wszystko działało.
Z poziomu przeglądarki wszystko ok.
Qfinder znajduje serwer ale nie pozwala zamapować dysków. Serwer raz jest widoczny w otoczeniu sieciowym a za chwilę nie, jeżeli jest widoczny, to przy próbie rozwinięcia folderów wyskakuje informacja, że odrzuca połączenie. Rozwiązywanie problemów wyrzuca komunikat: "Zdalne urządzenie lub zasób nie akceptuje połączenia". Raport o rozwiązywaniu problemów informuje: "Konfiguracja urządzenia lub zasobu (qnap) nie umożliwia akceptowania połączeń przy użyciu portu Udostępnianie plików i drukarek (SMB)."
W ustawieniach serwera jest włączona usługa plików sieciowych dla sieci Microsoft, lokalny Master Browser również. WINS wyłączony. Krótko mówiąc wszystkie ustawienia włącznie z użytkownikami i hasłami takie jak poprzednio. Firmware uaktualnione do wersji 4.2.0 z 18.11.
Przejrzałem wszystko co znalazłem na ten temat, problem jak był tak jest.
 
Po postawieniu na nowo urządzenia powinieneś na nowo wprowadzić poświadczenia do smb, co jest równoznaczne z wywaleniem starych. Znajdziesz je w Panelu Sterowania - Menedżer Poświadczeń - Poświadczenia Systemu Windows (Win10)
 
Poświadczenie dla QNAP wywaliłem, co mam wpisać w ustawieniach? wpisuję w polu adres internetowy lub sieciowy adres IP QNAPa, użytkownika i hasło takie jak się loguję na serwer, nie działa
 
Jakieś pliki są udostępnione ?

upload_2015-11-22_17-27-16.png


a idąc dalej :

upload_2015-11-22_17-28-16.png
 
Ustawienia WIN/MAC/NFS mam takie same,
upload_2015-11-22_17-40-48.png


co do folderów udostępnionych: poprzednio miałem ich kilka i wszystkie były widoczne w sieci LAN, teraz mam ich 60
upload_2015-11-22_17-39-48.png


dlaczego?
 
jeśli to tylko możliwe to zrób kopię swoich danych i pełny reset do fabrycznych, po czym skonfiguruj NASa od zera. Masz dziwne udziały potworzone. Jeśli to nie pomoże to jestem zdania że jest coś nie tak z NASem jako sprzętem (i tu chciałbym się mylić!).
 
serwer oczywiście :)
Jaka jest różnica między przywróceniem do ustawień fabrycznych a ponowną inicjacją NASa? Co wybrać?
zresetowałem serwer na pustym dysku i faktycznie zadziałało, nie wiadomo o co chodziło. Dzięki za pomoc.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/dyski-qnap-niewidoczne-w-otoczeniu-sieciowym.16208/