Dyski sa OK ale nie zapisuje - VS6020Pro

terefercio

Passing Basics
Beginner
16 Wrzesień 2010
18
0
1
Sprawa dotyczy co prawda VS6020Pro i monitoringu wiec watek o nie nagrywaniu założyłem w Monitoringu jednak wydaje się ze problem tkwi w konfiguracji dysków.

Wszystko zaczęło się od tego że jeden z dysków pochodził z TS-439 i VS to wykrył i nie rozpoczął swojego żywota jak powinien tzn, .po włączeniu z gołymi dyskami powinien zapytać o ich konfigurację na wyświetlaczu a ten zawisł na Loading Driver.
Po kilku próbach udało się odpalić ale dysk z TS-439 musiał być wsadzony jako pierwszy.
Już po przeformatowaniu mogłem go wsadzić gdziekolwiek.
Fakt faktem VS na wyświetlaczu już o konfigurację dysków nie zapytał a wszystko działo się przez WWW.
Działo tzn. niby sie konfigurował niby błędów nie było ale nie zapisywał.
Co ciekawe próba wejścia przez FTB pozwalała założyć folder, ale przy wrzucaniu plików te miały zawsze rozmiar 0 - ale fizycznie je tam pokazywał.

Usiłowałem zmusić gada żeby jakoś zapytał o te konfiguracje na wyświetlaczu bo wydaje mi sie ze to co pokazuje WWW a to co widzi jakiś wewnętrzny kontroler, ktr


Usunąłem partycje z dysków pod WIN XP. Włożyłem odpaliłem i zawisła na Loading Driver. Wyłączyłem,. Wyciągnąłem dyski - uruchomiłem bez nich i w trakcie działania urządzenia włożyłem znowu. Na wyświetlaczu cały czas pokazywał NoDisk ale przez WWW dało sie skonfigurować i po takim zabiegu przez chwile nagrywał!

Udało się też wcześniej z jednym dyskiem podobny efekt uzyskać.


y właśnie odwołuje się do wyświetlacza to dwie różne sprawy.

Udało się je zmusić do nagrywania przez chwile na dyskach po usunięciu partycji pod WIN i ponownym zamontowaniu dysków. Niestety zapisywał tylko przez chwile.
 
Dzisiaj odpaliłem VSa bez dysków - wsadziłem pierwszy, drugi - zrobiłem RAID0 i przez chwile nagrywał.
Pliki po nagraniu przez FTP dało się skopiować i usunąć.
Próba wrzucenia czegoś na FTP jednak skończyła się tym że plik dostał długość 0.

Nie mogę też w żaden sposób zmusić VSa aby po starcie przy włożonych dyskach zapytał jak montować te dyski tylko VS montuje je sam :-(

Cała sprawa jest bardzo dziwna. Jakby w VSie siedziały dwa rózne interfejsy - jeden obsługiwany na wyświetlaczu, drugi przez WWW.
Kombinując zdarzało mi się tak że na wyświetlaczy pokazywał że wolumen ma 0 pojemności kiedy przez WWW dało się go konfigurować. Jednakże po ponownym włączeniu VSa ten zaczynał od MOUNING.

Czy ktoś wie jak to jest zorganizowane, że się tak krzaczy?
 
Witam,
Obawiam się, że nie uzyskasz tutaj za dużo pomocy dla tego urządzenia. Większość użytkowników posiada urządzenia NAS (chyba, że się mylę).
Czy próbowałeś standardowych rozwiązań typu aktualizacja firmware i reset ustawień do domyślnych.
Jeżeli urządzenie było zakupione w Polsce to możesz liczyć na pomoc u sprzedawcy/dystrybutora.
 
Nie reklamując – również tam kupuję.
Najprawdopodobniej podczas startu VS pobrał pliki konfiguracyjne z dysku i je skopiował do swojej pamięci DOM. Aktualizacja oprogramowania bazuje na plikach konfiguracyjnych z poprzedniej wersji. Czyli po aktualizacja nadal masz „uszkodzone” pliki konfiguracyjne. Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby wgranie flash od nowa. Do urządzeń NAS jest taka możliwość nawet na ftp znajdują się takie pliki, ale do urządzeń VS nigdzie tego nie widzę.
 
Proszę napisać czy to automatyczne zapisanie konfiguracji to norma w QNAPach?
Niedawno miałem problem z TS439PRO, który nie mógł być naprawiony na gwarancji w FEN przez 3 miesiące,
później nawet kasy nie chcieli oddać tylko zaproponowali tańsze urządzenie :)

Tam mogło być podobnie tzn. dysk wzięte z innego QNAPa mógł namieszać w konfiguracji.
Co ciekawe jeśli w VS6020Pro dysk z innego QNAPa wsadzałem jako 2,3,4,5 lub 6 to urządzenie wieszało się na Loading Driver - zupełnie tak samo jak wspomniany 439. Jak dysk wsadziłem jako 1 to ruszyło ale jak piszesz coś się mogło pomieszać.

Dziwi mnie tylko mała fachowość FEN, że sobie z tym nie mogli poradzić.
Teraz w VS6020Pro przez kilka dni przeprowadziłem dogłębną analizę problemu i już wiadomo kiedy się krzaczy a kiedy nie - zatem dla fachowca powinna być to podstawa do działania.

VS6040Pro odesłałem do EPA wraz z 4 kamerkami, z którymi miałem problem i man nadzieję, że EPA nie zachowa się jak FEN