Pomoc [EDIT] Backup plikow z Qnap na S

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Czesc wszystkim,
Mam klopot z konfiguracja zdalnej replikacji z Qnap na S.
Rsync uruchomiony na S. Na Qnapie probuje stworzyc zadanie replikacji rsync i tu napotykam na problem. Qnap laczy sie z S. Wskazuje folder do replikacji na Qnapie. Test polaczenia z S wychodzi pomyslnie, ale proba wyboru udzialu na S, ktory mialby byc magazynem dla katalogow z Qnap konczy sie fiaskiem - po prostu nie ma mozliwosci wyboru jakiegokolwiek katalogu na S do tego zadania. Pewnie czegos nie ustawilem i stad moja prosba o pomoc. Gdzie szukac bledu i jak go naprawic? Z gory dziekuje.
Pozdrawiam


EDIT: OK. Udalo sie stworzyc regule replikacji i zatwierdzic. Problem w tym, ze po drodze wystepuje blad. W logach wystepuje cos takiego:

Kod:
[Remote Replication] (Sync) download failed: rsync error: timeout in data send/receive (code 30) at io.c(150) [receiver=3.0.9]  Begin 5th retry.

Natomiast informacja w rsync na temat niepowodzenia to:
Kod:
rsync: connection unexpectedly closed (5 bytes received so far) [sender]

Moze te informacje beda bardziej precyzyje bo okreslic co sie stalo i jak naprawic.
Dziekuje z gory
 
Cześć,
Włączyłeś na S Usługę sieciową kopi zapasowej ?

upload_2016-2-5_8-27-59.png
upload_2016-2-5_8-27-2.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzieki za odpowiedz,
Problem juz sie rozwiazal. Okazuje sie ze wszystkie ustawienia tak w Qnapie jak i w S byly wprowadzone poprawnie i na tych ustawieniach powinno to zaskoczyc. Problemem byl router (Mikrotik RB750GL), ktory blokowal ruch. Co dziwne poza kolejekami (queues) i oznaczeniem w pakietow w 'mangle' nie zmienialem konfiguracji. Podejrzewam, ze przyczyna bylo niezaznaczenie opcji 'bridge all lan ports' w configu. W kazdym razie zamienilem router na zwyklego tplinka i wszystko od razu ruszylo. Idzie to mniej wiecej z predkoscia 10MB/s. W domu mam gigabit lan wiec jeszcze 'sporo miejsca' na ruch pozostal. Co ciekawe na angielskim forum ludzie czesto raportowali klopot z replikacja duzych plikow. U siebie zauwazylem tego problemu. Mam dosyc spory folder o wielkosci 2TB z duzymi plikami od 24h kopiuje sie bezblednie. Mam nadzieje, ze dzisiaj powinna sie skonczyc replikacja. Dla zainteresowanych podam wazna wiadomosc. Jesli ktos sie bedzie sie zabieral za replikacja wg tutkow S trzeba do replikacji uzyc konta 'root', 'admin', badz 'rsync'
Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus