Pomoc export obrazu vm z qnapa do vmware

U

Usunięty użytkownik pigers

Guest
Zepsuła mi się stacja wirtualizacji :

Pokaż załącznik 24928

Czekająć na pomoc .. chcę wyciągnąć sobie obraz mojej vmki i odpalić w vmware ..
to lecimy - SSH -
export PATH=$PATH:/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QKVM/usr/bin wygodnie korzystamy sobie z narzędzia virsh, wiedząć że obraz vmki leży fizycznie u mnie w /share/VMs/Debian_Buster/image0.img, włączam komendę qemu-img convert /share/VMs/Debian_Buster/image0.img -O vmdk /share/Web/buster.vmdk (skonwertuj obraz img (wewnętrzenie do qcow) to formatu vmdk w ścieżce /share/Web/...vmdk)

źródło:
upload_2020-1-17_19-3-43.png


wynik:
upload_2020-1-17_19-4-35.png
 
kopiujemy sobie obraz lokalnie

upload_2020-1-17_19-7-48.png

w międzyczasie obraz przeniósł się do katalogu F:\IT\VMs\

reszta na filmie:

Generalnie - odtworzyłem ustawienia vmki z stacji wirtualizacji na oracle'u i zamontowałem dysk , sprawdziłem ustawienia maszyny (wycinając zbędne rzeczy). Wystartowałem maszynę , zalogowałem się , pobrałem adres DHCP dla nowego interfejsu sieciowego i połączyłem się za pomocą SSH z qnapa.
Sprawdziłem czy wsio bangla.
 

Załączniki

  • 2020-01-17_19-17-05.mp4
    12,7 MB · Wyświetleń: 68
a pytanko czemu nie exportowałeś tej maszyny z virtualstation jako export do ovf

mam podobny problem z "qnapową" vm i na jednym sprzęcie export poszedł esix uruchomił maszynę natomiast drugi qnap mimo poprawnego exportu nie chce się uruchomić na wmvare.
1024-473.png
 
a pytanko czemu nie exportowałeś tej maszyny z virtualstation jako export do ovf
bo mnie gui nie działało wtedy ...

drugi qnap mimo poprawnego exportu nie chce się uruchomić na wmvare.
OVF zaimportował się poprawnie ? na pewno ? dyski we właściwym trybie i typie ?

maszyna wręcz żygła błędem , przejrzyj jej dmsg'a ..
 
a da się naprawić taki uszkodzony obraz bo z tą virtualką mam właśnie taki problem że nie zawsze chce się uruchomić ?


w innym temacie pisałeś o usuwaniu migawek ja raz po takiej akcji właśnie z tą maszyną tydzień siedziałem i naprawiałem . pomocą niezastąpionego kolegi z tego forum :)
1024-491.png
 
działał ponad rok problem był raczej z aplikacją qnapa bo czasem się wieszała i nie chciała uruchomić sama maszyna działała poprawnie razem z aplikacją na niej

uruchomiło się normalnie
1821-351-max.png

Mam nadzieje że się uda :)

1024-310.png