Pomoc File Station - brak ikony połączenia ftp.

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
33
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Kombinując z zmapowaniem na Qnap routera z udostępnionymi zasobami (openwrt + pendrive), zauważyłem iż w File Station nie posiadam ikony połączenia ftp. Z czego to wynika? TS-251 z najnowszym build QTS 4.2.
 
Cześć,

Kombinując z zmapowaniem na Qnap routera z udostępnionymi zasobami (openwrt + pendrive), zauważyłem iż w File Station nie posiadam ikony połączenia ftp. Z czego to wynika? TS-251 z najnowszym build QTS 4.2.

A co to jest ?:

Bez tytułu.png
 
Kwa... mać... Ikonka jest.... ale na koncie admina a nie użytkownika z prawami admina... Qnap i jego logika...

To trzeba konkretnie pisać o jaki przypadek chodzi, a nie że nie ma :)
Skąd mamy wiedzieć o jakiego użytkownika ci biega ?


Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

Wszystko fajnie, ale konto z prawami admina powinno zachowywać się tak samo jak konto admina. W tej sytuacji wyłączenie konta admina jest pozbawione sensu. Jak dla mnie jest to błąd i zgłoszę to do poprawki.
 
Podobnie miałem z podłączeniem dysku usb, na koncie z uprawnieniami admina nie szło, po zalogowaniu na admina bez problemu , po dodaniu następnie uprawnień dla "admina" wszystko działa, też nie widzę w tym logiki.
 
Mimo, że jestem zalogowany jako admin, nie mam ikonki ftp w File Station. A przy próbie utworzenia połączenia ftp mam taki komunikat:

"Wiadomość systemowa

To działanie nie może być ukończone. Użytkownik może nie mieć uprawnień, wystarczającej ilości miejsca na dysku lub urządzenie docelowe znajduję się w trybie tylko do odczytu.

Folder docelowy:\"

Mogę dodać dowolny adres ftp, czy tylko ftp z sieci lokalnej. Próbowałem obu przypadków i zawsze taki sam efekt :-(.