Pomoc Firebird

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Czy na QTS można odpalić firebird?

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
W zależności od zasobów, sposoby są co najmniej trzy - wirtualka, kontener albo poniższe.
upload_2019-1-22_14-22-10.png


Dane widocznego wyżej repo:
upload_2019-1-22_14-22-52.png
 
OK dzięki zainstalowałem, ale nie za bardzo wiem co dalej. Nie mogę otworzyć. Mam tak:
upload_2019-1-23_8-17-6.png

Jak kliknę otwórz nic się nie dzieje:
upload_2019-1-23_8-17-59.png

Czy jest jakiś tutek do tego? To zamo dotyczy PostgreSQL11`a
Potrzeba jest następująca. Mam oddział firmy, w której chciałbym umieścić bazę Faktury-NT Sokarisa i sięgać do niej zdalnie.
 
Jest już jakiś tutek do instalacji FirebirdSQL ze wskazanego powyżej repozytorium ? ?
Instalacja to akurat najmniejszy problem, klikasz zainstaluj i gotowe.
Trzeba pamiętać o minimum dwóch rzeczach:
FB 3.x nie jest kompatybilny wstecz z bazami FB 2.x / FB 1.x - należy dokonać konwersji bazy do nowej wersji (backup ze starek + restore na nowej),
FB 3.x wprowadza domyślne szyfrowanie połączenia i nie wszystkie aplikacje współpracują z nową wersją fbclient.dll / gds32.dll,
oraz ścieżki na linuksie są wrażliwe na wielkość znaków.
Reszta powinna być standardowa: domyślne hasło masterkey, port 3050 (sprawdzić czy firewall nie blokuje itp.), często na komputerze klienckim wymagana jest instalacja Firebird-a bez komponentów serwera (można je odznaczyć i wtedy instaluje się sam klient Firebird) - ja osobiście wrzucam GDS32.dll lub fbclient.dll do katalogu aplikacji i w większości programów to wystarcza.
Jeśli ktoś ma pytania do do obsługi FB to postaram się w miarę możliwości i wiedzy podpowiadać :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. firebird
  2. ścieżka firebird
  3. raks