Firmware 3.4.1 Build0315

avis

Systems Admin...
Q's Expert
4 Grudzień 2010
364
119
43
52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
QNAP
TVS-x71U
Ethernet
1 GbE
Witam

Ostatnimi dniami skusiłem się na nowy firmware w ver. 3.4.1 Build0315 do mojego TS-210 i mocno sie przejechałem wiec odradzam upgrade bo to wielki shit i nie wnosi nic poza nikomu nie potrzebnymi bajerami. Po upgradzie mój NAS miał kłopoty z ISCSI a dokładniej wydajność była tragiczna przy wiekszej ilości połączeń usługa ISCSI wywalała się i pomagał jej tylko restart. Oprócz tego zauważyłem także spadek wydajności w protokole SMB i plik który na starszym firmwarze szedł 5 min to na tym shicie potrafił iść nawet i 30 min. Innych usług nie chciało mi się testować bo byłem zbyt zirytowany i wolałem poswięcić czas na downgrade do starej sprawdzonej ver. 3.3.9 Build0120 z którą nie miałem żadnych problemów niż tracic nerwy na te niby bardziej wypasiona.
 
To prawda. Oficjalne anglojęzyczne forum aż trzeszczy od podobnych komentarzy.
Ja mam u siebie jedną z pierwszych wersji beta 3.4.0 i oprócz paru niedoróbek w interfejsie webowym nie zaobserwowałem tak drastycznych różnic w wydajności. QNAP musiał coś spaprać ciut później.
Coś ostatnio niedobrze się dzieje...
 
Sporo żali na Qnapa wylewalem ostatnio wiec dam sobie juz spokoj (ileż można), bo z tym FW cieszy mnie to, ze naprawili niedziałający w wersji 3.4.0 PrintServer. ISCSI nie uzywam, wiec nie odczulem tego tak jak Wy. W wydajnosci tez roznic nie zauwazylem (NFS) wiec dla mnie jest ok. Pozdrawiam
 
Witam,
Ja przed każdym update czekam przynajmniej miesiąc od opublikowania software.
Faktycznie 3.4.1 to wielki niewypał, może Qnap się czegoś nauczy.
Moim zdaniem urządzenia Qnap’a troszeczkę zboczyły z kursu. Podstawową funkcją tego urządzenia to udostępnianie dysku, i to powinno być traktowane jako priorytet. Pozostałe funkcje powinny być instalowane jako moduły. Po dodaniu takiego modułu powinno pojawić się w Menu opcja zarządzająca w/w modułem.
Zawsze pozostaje bezpłatna alternatywa FreeNAS , może działa na platformie x86 Qnap’a.
 
Płacisz furę kasy za QNAPa za to, żeby mieć rozwiązanie prawie out-of-the-box, a nie po to, żeby bawić się we FreeNAS, choć to naprawdę niezła alternatywa. Gdyby od razu człowiek myślał o tym sofcie, to równie dobrze mógłby sam złożyć sobie sprzęt.
BTW, "obiema ręcyma" podpisuję się pod modelem modułowym.
 
Model modułowy to by było coś a tak wracając do pierwszego postu to ci którzy zrobią błąd i zaktualizują sobie softa do ver 3.4.x i będą chcieli wrócić do starszej np 3.9.x to niech się szykują na backup tego co maja na qnapie i na przywracaniu go do ustawień fabrycznych. Ja zostałem zmuszony po tym jak dostawałem setki powiadomień z urządzenia o tym że jakaś usługa się wysypała i została zrestartowana albo o tym że dyski maja po 255 stopni Celsjusza :). Cały weekend kopiowałem dane na szczęście mam parę dużych dysków i było gdzie to upchnąć tyle że czasu w pytę zajęło ale opłaciło się qnap na sofcie 3.3.9 Build 0120T bryka jak zły :) i narazie nie namówią mnie na upgrade no chyba że te urządzenia przy nowym sofcie zaczną krawaty wiązać :)