Pomoc Firmware update can't be performed

Babujnik

Passing Basics
Beginner
5 Grudzień 2016
15
4
3
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
cześć,

ostatnio zauważyłem dość dziwny błąd, ktory pojawia sie jak probuje dokonać Live Update firmware'u.
gdy wybieram "check for update" dostaje błąd "Firmware upgrade can't be performed. Please check the network connection or update manually".

sprawdzalem komunikacje z siecią zew, pingi z CLI lecą bez problemu, aplikacje z App Store sie update'ują, wiec nie bardzo wiem co moge jeszcze sprawdzić. oczywiscie zawsze moge zrobic update manualnie, ale nie lubie posiadania funkcjonalnosci ktora nie dziala ;)

ostatni update "live" robilem pod koniec pazdziernika, wiec gdzies cos miedzy pazdziernikiem a listopadem sie stalo...

ktoś mial podobny problem ? jest jakies rozwiazanie ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760
Model serwera: QNAP TS-251
 
na stronie producenta jest nowy FW sprzed tygodnia może i po pobraniu recznym i uploadzie, update poszedl bez problemu.
ale Live Update czy jak sie tam ta usluga nazywa od 5 dni mi nie wyszykuje firmware (albo nawet i nie łączy sie do serwisu)
 
Witajcie
na stronie producenta jest nowy FW sprzed tygodnia może i po pobraniu recznym i uploadzie, update poszedl bez problemu.
ale Live Update czy jak sie tam ta usluga nazywa od 5 dni mi nie wyszykuje firmware (albo nawet i nie łączy sie do serwisu)

Chciał nie chciał podłączam się do problemu autora tematu. Walczyłem dziś całe popołudnie z brakiem wyszukiwania aktualizacji systemu. Zrobiłem downgrade QTS do wersji 4.3.4.0483, reinicjalizację z formatowaniem dysków i działało. Aktualizacja do 4.3.5 została wykryta, zaktualizowałem i się zepsuło kolejnych już nie widzi. Dostaję taki sam błąd jak w pierwszym poście. Ręcznie zrobiłem kolejną aktualkę do 4.3.6.0805 i dalej jest to samo.
Babujnik udało Ci się może ustalić co powoduje problem lub ktoś z użytkowników ma jakiś pomysł?