Pomoc Fog Project

ts251d

Passing Basics
Beginner
17 Czerwiec 2021
12
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witajcie!
Czy ktoś z Was uruchomił to oprogramowanie na swoim Qnapie?
FOG Project
Czy pomysł z dockerem jest dobry w sytuacji, w której chciałbym korzystać z tego w sieci lokalnej?
Bootowanie via pxe działa po wstępnej konfiguracji lecz w chwili ładowania interfejsu (wyświetla adres http://172.17.0.2) i zmiana ustawień w interfejsie webomym serwera nic nie wnosi:-(

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1697
Model serwera: QNAP TS-251D
 
Przez dockera - tak , ale dużo lepiej mieć to na wirtualce
2. Potrzebujesz klonować czy tylko samo PXE ci potrzebne ?
dla celów kopii zapasowej polecam Veeam Backup z kopią na nasa i elo.
Dzięki za info!
Ten tutorial z PE gdzieś już widziałem.

To moje pierwsze kroki z odckerem i liczyłem, że to optymalne rozwiązanie. Zainstalowałem kilka dockerów i w każdym przypadku tak samo: pxe i tftp - startuje, w następnym kroku odwołanie do http://... i nie widzi strony :-( Serwer działa, bo przez przeglądarkę wchodzę.
Zależy mi na rozwiązaniu uniwersalnym i przez sieć, coś jak Ventoy dla USB... Fog wydaje się dobrym pomysłem i dla obrazów dysków i dla instalacji z serwera np. Windows. Nie wiem tylko jak zmienić adres web, bo zmiana w ustawieniach fog'a nic nie daje:-(
Chciałem dobrać się do jakiegoś configa... ale nie mogę znaleźć położenia tych plików na dysku qnap'a.

Pozostaje zainstalować np. Ubuntu i na nim postawić Fog'a. Tylko, czy takie rozwiązanie będzie stabilne?
 
z 10 latami doświadczenia w IT ... jeśli coś jest uniwersalne to jest do dupy.

Zainstalowałem kilka dockerów i w każdym przypadku tak samo: pxe i tftp - startuje, w następnym kroku odwołanie do
konkrety ! co, gdzie, jak zainstalowane ?

Fog wydaje się dobrym pomysłem i dla obrazów dysków i dla instalacji z serwera np. Windows.
NOPE! Veeam backup (sprawdzone wielokrotnie dla firmy i cywila)

Chciałem dobrać się do jakiegoś configa... ale nie mogę znaleźć położenia tych plików na dysku qnap'a.
FOG na QNAPie nie za bangla, bo jest dużo custom configów !

Pozostaje zainstalować np. Ubuntu i na nim postawić Fog'a. Tylko, czy takie rozwiązanie będzie stabilne?
Gdzie ? Na QNAPowej VMce ? Będzie działać.
 
fog-containers.jpg

Czy ten Veeam backup jest darmowy? Na stronie widzę FreeTrial...:-(