Pomoc Folder domowy dla użytkownika FTP

Despi

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2019
2
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć, skonfigurowałem NASie FTPa. Wszystko ładnie działa jak powinno. W Panelu Sterowania > Uprawnienia > Foldery współdzielone włączyłem zaawansowane prawa dostępu. Stworzyłem sobie użytkownika test i chciałbym, żeby miał dostęp tylko do konkretnego podfolderu, np. Web/test/ i nie mógł wejść do folderu nadrzędnego. Niestety nie wiem jak to zrobić. Ustawiłem wszędzie "deny" gdzie się dało, ale za każdym razem gdy łączę się to widzę tylko folder Web, wchodząc w niego widzę wszystkie pliki i foldery (oczywiście nie mogę do nich wejść, ani zobaczyć zawartości plików) i dostęp mam do podfolderu test. Niby ok, ale jednak nie o to chodzi. Mówiąc w skrócie - chcę ustawić jako folder domowy dla tego użytkownika zasób /Web/test/. Dziękuję z góry za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1273 Build 20200413
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Chcesz aby ftp logował Ci się do konkretnego folderu? To raczej ustawienie po stronie klienta.

Dokładnie, chcę, aby użytkownik "test" miał dostęp tylko i wyłącznie do konkretnego folderu /Web/test, a nie do wszystkiego co jest pod /Web. Dlatego nie wystarczy tylko tego ustawić w kliencie FTP, bo jak tego nie wpiszesz, to widzisz wszystko.