Pomoc Folder Multimedia

czarnydb

Entry Technician
Q Associate
7 Sierpień 2015
51
1
4
8
Warszawa
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam problem z folderem Multimedia.
Po nowej instalacji systemu i nowych dysków system utworzy systemowe foldery współdzielone na dysku CACHEDEV1_DATA (KANCELARIA)
Chciałem przenieść folder Multimedia na dysk CACHEDEV2_DATA (MULTIMEDIA).
Zgodnie z podpowiedziami na tym forum wyedytowałem plik etc/smb.conf i dla folderu Multimedia wprowadziłem w poszczególnych pozycjach takie ścieżki:

path = /share/CACHEDEV2_DATA/Multimedia
shadow:basedir = /share/CACHEDEV2_DATA/Multimedia

I w FileStation folder Multimedia widoczny jest na dysku CACHEDEV2_DATA (MULTIMEDIA), tak jak chciałem, jednak pliki w nim umieszczone zajmują miejsce na dysku CACHEDEV1_DATA (KANCELARIA) co niestety mi już nie pasuje :-(

upload_2018-10-22_19-48-15.png


Ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać?

pozdrawiam


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 Build 20181013
Model serwera: QNAP TS-453 PRO
 
nie używaj folderu multimedia .. zrób sobie folder Media i masz problem z głowy - trzeba potem ustawić mu skanowanie w Twoich programach mulitmedialnych.

Dlaczego?
W starej konfiguracji miałem tak zrobione i wszystko przez kilka lat śmigało bez żadnego problemu
 
Jesli korzystałes z bazowych aplikacji Q - to mogło sobie to działać - znam ludzi którym to działa od 4 lat jak ta lala

np. Plex poleca nie korzystać z tego folderu

No ok... pomijając kwestię korzystania lub nie z katalogu Multimedia pytanie nadal brzmi dlaczego po zmianie przypisania folderu do 2 dysku pliki w nim umieszczone zajmują miejsce na 1 dysku?