Pomoc Folder multimedialny - nie mogę założyć

Jotekx W Boks

Nowy użytkownik
Noobie
30 Styczeń 2017
7
2
3
38
QNAP
Ethernet
10 GbE
Dlaczego serwer nie zakłada folderu multimedialnego? Po zaznaczeniu we właściwościach katalogów i wybraniu zapisz, serwer nie zamienia folderu na multimedialny i nie widzą go stacje photo i video. Próbowałem już chyba wszystkiego co mi przyszło do głowy i nic.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-212p
 
Bo musisz ten utworzony katalog dodać w media library (tak to się nazywa, i zakladam że używasz dlna qnap), piszę z pamięci, mam nadzieję że się nie pomyliłem.
 
Katalog jest na dysku wewnętrznym, czy może na dysku podłączonym po USB?
Katalog jest na wolumenie Raid 1 (2 dyski wewnętrzne)
Bo musisz ten utworzony katalog dodać w media library (tak to się nazywa, i zakladam że używasz dlna qnap), piszę z pamięci, mam nadzieję że się nie pomyliłem.
Nie mogę dodać katalogu w media library gdyż nie są to katalogi typu multimedialnnego, próbowałem już tego w różnych ustawieniach i nic. Najpierw zakładam katalog i odznaczam że ma być folderem typu multimedia a następnie pokazuje go w media library. Nie wiem dlaczego Qnap nie może utworzyć katalogu multimedialnego?
 
W moim qnap-ie dany katalog musi być współdzielony i dopiero wtedy zaznaczenie że jest multimedialny przynosi efekt. Nie dotyczy dysków zewnętrznych.
 
W moim qnap-ie dany katalog musi być współdzielony i dopiero wtedy zaznaczenie że jest multimedialny przynosi efekt. Nie dotyczy dysków zewnętrznych.[/QUOTE]
W właściwościach folderu mogę odznaczyć że folder będzie służył do przechowywania plików muzycznych, obrazów i filmów ale w dalszym ciągu nie zaznacza mi folderu multimedialnego.
 
Teraz pozostaje kliknąć ołówek przy katalogu który nas interesuje i w EDYTUJ WŁAŚCIWOŚCI zaznaczyć FOLDER MULTIMEDIÓW i OK. Uwaga działa tylko w przypadku dysków wewnętrznych.
 
Teraz pozostaje kliknąć ołówek przy katalogu który nas interesuje i w EDYTUJ WŁAŚCIWOŚCI zaznaczyć FOLDER MULTIMEDIÓW i OK. Uwaga działa tylko w przypadku dysków wewnętrznych.
Tak, robię i opcja folder multimedialny jedyny z właściwości nie zmienia zaznaczonej funkcji. Wszystkie inne funkcje we wlasciwościach da się odchaczyć natomiast foledr multimedialny nie mogę zmienić. Kasowałem i zakladalem od nowa katalogi puste i z fotkami, filmami muzyką i nie moglem zmienić katalogu na folder multimedialny. Nie mam już pomysłów jak zalożyć folder multimedialny może to usterka mojego QNAPA?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Katalog multimedialny