Pomoc Foldery domowe. limit pojemności home admina

sebii20

Entry Technician
Q Associate
15 Wrzesień 2014
56
3
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam kolegów.

Zacznę może od przywitania się, ponieważ jest to mój pierwszy temat na forum. Wcześniej od półtora roku nigdy nie miałem problemów z QNAP'em, uptime miałem prawie rok wszystko pięknie śmigało, aż do momentu gdy zachciało mi się aktualizować firmware do 4.1 i po tej aktualizacji piękne działanie się skończyło, a zaczęły się same problemu. Po tej aktualizacji mam z serwerkiem więcej problemu niż pożytku...
Ale do rzeczy, pacjent to TS-112P, miałem identyczny problem jak z tematu:

Rozwiązany - Konto admin - nie działa stare hasło

Udało mi się go rozwiązać według instrukcji zawartej w tym temacie, wszystko działa jak należy oprócz funkcji folderów domowym. Po wykonaniu tej instrukcji z tematu z folderami domowymi stały się dziwne rzeczy, wogóle wszystko się rozjechało, dane się usunęły. Teraz po włączeniu funkcji folderów domowych ja, jako admin mam pojemność folderu home 32MB !

upload_2014-9-15_16-21-55.png


Inni użytkownicy wydaja się być ok, maja taką pojemność udziału home, jak przypiszę im w przydziale. Adminowi oczywiście przydziału nie da się przypisać, ogólnie udziały sieciowe widzę z prawidłową pojemnością, oprócz udziału home. Znajdują sie w nim jeszcze jakieś dziwne pliki których wcześniej nie było i nie da sie ich usunąć:


upload_2014-9-15_16-18-52.png



Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny przypadek. Nawet mi się nie chce myśleć gdybym miał całego NAS stawiać na nowo ;/ Folderów domowych używam i potrzebuje tą funkcję.
 
poprawiłem root na admin ;)

ale polecenie i tak wypisało co miało wypisać


a skąd ustaliłeś to 32 M ? to i tak śmieszna wartość w porównaniu do dysków 1 Tb

mogą tam być trzymane np bazy niektórych programów QNAPa.
 
no ale nie jest ok, bo po pierwsze przedtem miałem pojemność home taką jak pojemność dysku, (czyli bez limitu) po drugie, inni użytkownicy mają normalną pojemność, tylko admin czyli ja mam 32MB. Nawet mi Qsync nie działa, no bo 32MB mu nie wystarcza do synchronizacji
Kod:
[~] # cd /home
[/home] # du -sm * | sort -n
1       Qhttpd
61      httpd
i jeszcze jedna rzecz, bo dawniej admin był również w homes, a teraz w homes jest tylko użytkownik (tylko jeden bo tyle mam dodanych) a a folderu admin nie ma (drugi screan shot)
 
mogę każdemu z osobna zmienić limit oprócz admina. Ty jak wejdziesz w użytkowników i dasz edytuj profil konta admina to możesz limit ustawić? bo ja nie mogę. Przy koncie admina jest to napisane co dodałem wcześniej. a wyłączenie limitu dla wszystkich użytkowników nic nie zmienia, bo próbowałem
 
ja nie chcę go ustawiać! Ja chcę móc używać folderu home jako admin i używać Qsync jako admin. A teraz nie mogę tego używać bo folder home dla admina ma 32MBSam mi pisałeś
wyłącz limit dla admina ...

Ja nie mam włączonego limitu dla admina, bo się go nie da włączyć.przepraszam, udział home, nie folder...jakieś sugestie jeszcze? Przedtem normalnie to działało.
 
Już dwa razy to robiłem. Próbowałem też na innym komputerze dla świętego spokoju podpiąć home jako admin, to nic nie zmienia, cały czas pojemność to 32MBNie znam się na linuxie, ale wydaje mi sie, że ten udział home dla admina ma złą ścieżkę, nie wiem czy tak może być? Bo dawniej folder admin był również w udziale homes, a teraz są tam wszyscy użytkownicy oprócz admin
 
Kod:
[~] # cd /share/homes/admin
-sh: cd: /share/homes/admin: No such file or directory

Czyli tego tak jak myślałem, katalogu homa dla admina nie ma, mam rację?Bo gdy wpiszę
Bash:
cd /share/homes/user

To juz mi wypluwa zawartość tego katalogu, a dla admina No such file...A można sprawdzić pod co podlinkowany jest home dla admina? Sorry za pytania, ale jak już pisałem kompletnie się nie znam na linuxie
 
Bash:
[~] # ls -la /share/homes
lrwxrwxrwx    1 admin    administ        14 Sep 15 22:29 /share/homes -> HDA_DATA/homes/
[~] # ls -la /share/homes/admin
ls: /share/homes/admin: No such file or directory