Pomoc Foldery przez DLNA

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Mam problem z wyświetlaniem treści po DLNA na telewizorze LG.

W folderze Multimedia mam katalogi np. Muzyka, a w nim podkatalogi np Rock, Pop itp. Identycznie mam poukładane Video i Foto.

Natomiast jak przeglądam z poziomu TV moje zasoby to całą muzyką mam w jednym (głównym) katalogu. Identycznie Video i Foto.

Pomimo, że jest tam automatycznie utworzony zasób "by Folder", jest on pusty. Brak mi sił. Przy 12000 zdjęć nie sposób je przeglądać jeżeli są w jednym folderze. A na serwerze są one w katalogach.

Jakieś sugestie? Nie wiem co zrobić.
pzdr
 
Niestety nie mają. Ale mimo wszystko dopatruję się fuszerki programistów QNAP. Zainstalowałem z paczki PlexMediaServer i jest zdecydowanie lepiej. Może nie idealnie, ale lepiej. Czyli telewizor to ogarnia, wszystko zależy od softu.

Osobiście wolałbym działać na "wbudowanym" DLNA niż coś doinstalowywać. Może coś się zmieni?

pzdr
 
Zainstaluj TwonkyMedia.

A po za tym nie wiem czy zauważyłeś wbudowany serwer DLNA jest w wersji Beta - dopiero wprowadzany. Dlatego pozostaje dodatkowo TwonkyMedia.
Pomimo, że jest tam automatycznie utworzony zasób "by Folder", jest on pusty
Aż musiałem to potwierdzić...

Jakieś sugestie? Nie wiem co zrobić.
Jaką masz wersje fw?
 
Aaaa, nie wychwyciłem :)
Już się cieszę na samą myśl :)Jekby jeszcze dało się odtwarzać DVD (korzystanie z menu) to byłoby super. Ale nie wiem czy jest to technicznie możliweMam jeszcze pytanie odnośnie przeglądania zasobów DLNA.
W przypadku twonky mozna przeglądać przez www port 9000, natomiast jak przeglądać multimedia przekazywane przez "wbudowanego" klienta DLNA?
pzdr i Wesołych Świąt :)
 
Dodatkowa w TwonkyMedia usługa WWW na porcie 9000 nie jest usługą DLNA.
Multimedia możesz przeglądać na tysiące innych sposobów, np.: File Station (alt. AjaXplorer, elFinder), Photo Station, Music Station, Video Station, Multimedia Station.

Wesołych Świąt :)
Nawzajem!
Wesołych Świąt :)
 
Witam, ja w zasadzie używam tylko serwera Twonky Media w wersji 7.2.51.0 i po "By Folder" widzę wszystkie foldery. Tą wersję Twonky zainstalowałem sam i na pewno jest lepsza od tej, którą dostałem z nowym urządzeniem, a była tam jakaś wersja 6.XX. TV LG kupiłem na początku grudnia ale od razu chodziło wszystko dobrze. Czy aktualizowałeś oprogramowanie w TV? Ja zauważyłem, że po zakupie miałem tam 04.04.07 a teaz ma 04.20.29. Ustawiłem aktualizację na automat. ale u Ciebie może tak nie być i musisz wywołać aktualizację ręcznie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam,
Mam podobny problem co Gregor (nawet na Twonkey). Podejrzewam uprawnienia do plików/folderów (bo ostatnio trochę się nimi bawiłem), ale nie udało mi się jednoznacznie stwierdzić jakie uprawnienia powinien mieć plik/folder multimediów. Jak będę miał więcej czasu, to się temu przyjrzę - no chyba, że wiecie jakie konkretnie powinienem posiadać uprawnienia?
 
U mnie problem ten nie tylko dotyczy DLNA, ale również PhotoStation - mam wrzuconych kilkadziesiąt nowych (z ostatniego miesiąca) zdjęć i niestety w PhotoStation ich nie widzę.
 
Też się z tym kiedyś boksowałem. Po ustawieniu przydziałów sieciowych i przywilejów aplikacji, zaczęło działać poprawnie. Potem jeszcze długotrwała indeksacja plików... Sprawdź jeszcze, czy w bibliotece multimediów masz ustawione skanowanie plików w czasie rzeczywistym.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z wyświetlaniem zdjeć na tv