Pomoc Foldery współdzielone i system

vdwobgnl

Passing Basics
Beginner
18 Marzec 2020
10
1
3
38
QNAP
null
Ethernet
null
Wersja oprogramowania Firmware: Najnowsze
Model serwera: QNAP TS-431P2

Od czego zależy gdzie tworzy się "system" i foldery współdzielone, instalacje oprogramowania itp? System to tam gdzie będą aplikacje?

Mam RAID1 na 2 dyskach i 2 dyski bez RAIDu. Na jednym z tych samodzielnych dysków chciałbym trzymać te pliki systemowe i foldery współdzielone. RAID chcę wykorzystać na pliki, bo chcę też odpalić potem DLNA na bazie folderów współdzielonych.

ai.imgur.com_rginBlG.png


ai.imgur.com_8xAFRjb.png


Nie mogę też usunąć tych folderów... za to gdzie mają się zrobić katalogi domowe to już mogłem zdecydować.

Czy muszę od zera to zrobić i zamienić kieszenie / kolejność tworzenia? Czy może i tak walnie mi się samo na RAID :-(?

Jeszcze w ogóle to ja nie chcę żadnych udziwnień QNAPowych, a zwykłe systemy plików. Mogę gdzieś zrezygnować z tych migawek, czy jakiś jednostek LUN? Nie mogłem na RAID utworzyć dysku na full pojemność, a teraz jeszcze dostaję jakieś ostrzeżenia...

ai.imgur.com_1YWXsYI.png


Czy jak chcę sobie zrobić 1 folder, jednego użytkownika na tym RAID to muszę go gdzieś utworzyć i nadać mu uprawnienia konkretnemu użytkownikowi, a wtedy mogę przez SMB się zalogować tam?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak usunąć foldery