Pomoc Foldery współdzielone - liczba plików

gufi79

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2012
5
0
1
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam
W ustawieniach->foldery współdzielone jest tabela, a tam "Foldery" i "Pliki", które jak rozumiem informują ile czego jest w danym folderze?
Czy to normalne, że niby liczba plików tutaj jest tak ze 4 razy większa od stanu faktycznego? Mam folder z ok. 27tys plików, a tam (w tabelce) jest info, że plików jest 110tys.
Zrobiłem test, utworzyłem nowy folder i wrzuciłem 11 zdjęć, a w tabeli pokazała się liczba 41.
Czy ktoś coś o tym wie?
Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 2017/01/04
Model serwera: QNAP TS-253A
 
a no jasne, że są .AppleDB .streams i co najgorsze w każdym katalogu .@__thumb z miniaturami i każda miniatura 2 razy. Chyba jako mała i zwykła. Teraz pytanie co je sobie stworzyło i czy jak usunę to nie będą się znowu pojawiać? No i jak ja to usunę? Czy może w ogóle tego nie ruszać? Miejsca za dużo nie zabiera. Zasiadam do poszukiwań pomysłów i lektury mądrzejszych od siebie, ale gdyby ktoś chciał napisać co z tym zrobić to zapraszam.
 
thumb to masz miniaturki fotek, tak aby było pewnie je widać w file statnion czy photo statnion, co do appledb zobacz czy wyłączenie AFP pomoże jeżeli nie masz maka w domu
 
czyli nic nie kasuje, bo maka mam więc używam AFP. Miniatury skoro i tak się mają robić to niech sobie będą. Widzę że się nie kopiują na zewnątrz NASa no i nie zajmują jakoś dużo miejsca tylko szkoda że tego tak dużo wszystkiego.
Dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi i pomoc