Pomoc FTP - brak dostępu do serwera TS-453Pro

Flashman

Entry Technician
Q Associate
15 Sierpień 2013
67
9
58
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Zanim zacząłem pisać nowego posta przekopałem całe forum w poszukiwaniu rozwiązania tematu, który był już wielokrotnie wałkowany - niestety w moim przypadku, żadne z nich nie zadziałały.
Przesiadłem się z TS-221 na TS-453Pro, macierz RAID1 przeniesiona w całości - zgodnie instrukcją speców z firmy EPA Systemy - działa cacy i wszystko jak należy z wyjątkiem dostępu zdalnego do FTPa (lokalnie zresztą też nie da się odpalić). Zrobiłem wg najlepszej wiedzy: przekierowania na routerze (Asus RT-AC68U), konfiguracja portów w Qnapie i cała reszta... wynik - bez zmian, czyli klapa.
Męczę równocześnie ludzi z supportu Asusa i mojego ISP czy przypadkiem jakichś portów nie poblokowali - wydaje się jednak, że problem leży gdzieś na styku router - Qnap.
W załączeniu zrzuty konfiga routera i Qnapa - ja tracę już nadzieję, stąd mój apel o pomoc. Dodam, że podobny problem miałem na początku z poprzednim TS-221, też męczyłem się jakiś czas, aż pewnego razu nagle coś się "odblokowało" a potem działało bez problemu.
Z góry wielkie dzięki za przyjrzenie się sprawie:Deal:
Pozdro

QNAP FTP1.jpg QNAP TFP2.jpg Asus RT-AC68U.jpg
 
Przekierowałeś port FTP i zakres portów data dla FTP?
Czy masz stałe IP? - jeśli tak, to czy zaznaczyłeś jakim adresem IP ma odpowiadać serwer FTP?

Może prościej będzie odpalić VPN'a na QNAP'ie i łączyć się z FTP lokalnie?
How-To VPN znajdziesz tutaj: How-To - Plex - zdalne odtwarzanie biblioteki multimedialnej
 
Po kolei:
1. IP jest stały, wpisałem go jako adres odpowiedzi FTPa
2. porty DATA przekierowane na routerze, automatyczna konfiguracja routera na Qnapie też pokazuje, że wszystko jest OK
3. na konsolę jestem za cienki - nie podejmuję się, ale gdyby ktoś z Wielebnych raczył zajrzeć to mogę spróbować udostępnić SSH?

...no to mnie zmotywowaliście, PuTTY wypluło coś takiego:
 
Po lokalu nadal nie możesz się połączyć?
Co się stanie jak wpisziesz w przeglądarce: ftp://login:haslo@ip_serwera_nas:port_ftp/ ?
Po za tym z Twoich screenów na routerze wynika, że nie przekierowałeś portów FTP:
8690.png
...dzieje się... nic, trochę dłużej mieli, żeby wywalić komunikat "strona jest niedostępna".
A porty DATA to tak ma być?
 

Załączniki

  • DATA.jpg
    DATA.jpg
    36,9 KB · Wyświetleń: 27
taki sam ... przecież FTP też przekierowałeś na taki sam
...zrobione, ale dalej nie działa:'(
...poza tym port FTPa nadal jest zamknięty:
Czas przytulić podusię, może coś za dnia wymyślimy, dzięki za dzisiejszą nocną sesję!:zasypiam:
 

Załączniki

  • Port 21021.jpg
    Port 21021.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 26
Hmmm, a ja zgubiłem się.
Znowu o wszystkim i nic nie wiadomo. @Silas Mariusz pytał się czy lokalnie (to znaczy, przy użyciu adresu LAN) możesz się połączyć.
Do tego nie potrzebujesz zadnych przekierowań i innych bzdetów.

Wklej to w przeglądarkę ftp://192.168.1.151:21021 i napisz co dostajesz.
 
Tylko przed tym jak będziesz wykonywał ten test, odznacz odpowiadanie zewnętrznym adresem IP, który zadeklarowałeś w ustawieniach serwera FTP:
Ponadto, zakres portów, który zadeklarowałeś na FTP DATA jest zdecydowanie za duży i za wysoko górnej granicy.
FYI: ISP często blokują porty powyżej >50k. A więc nawet jeśli u Ciebie serwer będzie funkcjonował prawidłowo, to Twoi klienci mogą mieć problemy.
 
Hmmm, a ja zgubiłem się.
Znowu o wszystkim i nic nie wiadomo. @Silas Mariusz pytał się czy lokalnie (to znaczy, przy użyciu adresu LAN) możesz się połączyć.
Do tego nie potrzebujesz zadnych przekierowań i innych bzdetów.

Wklej to w przeglądarkę ftp://192.168.1.151:21021 i napisz co dostajesz.
Wracam to tematu: nie dzieje się nic, nie można ustanowić połączenia z serwerem:-(
Tylko przed tym jak będziesz wykonywał ten test, odznacz odpowiadanie zewnętrznym adresem IP, który zadeklarowałeś w ustawieniach serwera FTP:
Ponadto, zakres portów, który zadeklarowałeś na FTP DATA jest zdecydowanie za duży i za wysoko górnej granicy.
FYI: ISP często blokują porty powyżej >50k. A więc nawet jeśli u Ciebie serwer będzie funkcjonował prawidłowo, to Twoi klienci mogą mieć problemy.
Zrestartowałem całą sieć, ustawiłem domyślne porty dla DATA, odznaczyłem odpowiedź zewnętrznym IP, FTP po LANie nadal jest niedostępny; próbowałem logowania via FTP Rush, wywala takie logi:
Kod:
UPnP Szukanie rutera UPnP...
UPnP Zakończono poszukiwanie rutera UPnP
UPnP Ruter: RT-AC68U
UPnP IP zewnętrzne: 185.24.26.129
[1] Łączenie z ftp://admin:***@192.168.1.150:21021
[1] Połączenie odrzucone(10061)
...czy może mieć znaczenie, że serwer mam podpięty do switcha do dwóch portów LAN (192.168.1.150 LAN1 i 192.168.1.151 LAN2), może ustawić adresację serwera na statyczną a nie DHCP? (upierdliwe nawet podczas testów i restartów - nie zawsze router przydzieli ten sam adres i muszę grzebać w przekierowaniach portów).